Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

10 Kolay Yolla Ellerinizi Koruyun

bakimli-ellerEller kadın erkek herkesin en göz önünde olan vücut bölgeleridir. Reklamlardaki kadar güzel ellere sahip olmak çok da zor değil aslında.

Norveçli Balıkçılardan tutunda sokaktaki kadınlara kadar her bayanın hatta erkeğin elleri bakımlı görünmeli. Bakımlı eller hem daha temiz algılanmanızı sağlar hem de özenli görünmenizi sağlar.

Vücudun en çok kullanılan ve ayak kadar çok olmasa da içerisinde bolca sinir bulunan ellerimiz her zaman en fazla özeni hak eder. Her parmağın farklı bir işlevi ve hassasiyeti vardır ve kesinlikle en özel bakımı hak eder.

Sizler için araştırdık ve el bakımının altın kurallarını bulduk.

 

  • Ellerinizi kurutmayan sabunlar kullanın.  El vücudun en çok kirlenen bölgesi olduğu için en çok yıkamamız gereken bölgedir. Bu kıymetli bölgeler temizlenirken nem içeriği yüksek sabunlar kullanılmalıdır ki ellerinin kurumasın. Hem her yıkama sonrası belli bir oranda nem kaybetmektedir eller hem de nem içeriği düşük bir sabun kullandığınızda ellerinizin sertleşmesi kaçınılmaz olacaktır.
  • Ellerinizi ılık su ile yıkayın. Aşırı soğuk ya da aşırı sıcak sular ellerinizin fazla nem kaybetmesine neden olur. bu nedenle de ellerinizi her zaman ılık suyla yıkamak nem dengesini korumaya yardımcı olacaktır.
  • Eğer uzun süre banyo yapıyorsanız hem ellerinizi hem de vücudunuzu kurumaya bıraktınız demektir. Uzun sure yapılan duşlar aşırı nem kaybetmeye neden olduğu için el ve genel cilt bakımı için banyo sürenizi kısaltmalı ve dolayısıyla vücudunuzun su kaybını en engellemelisiniz.
  • Ellerinizin fazla nem kaybettiği ortadayken her zaman nemlendirici kullanmanız gerektiğini aslında hatırlatmamıza gerek yok. Ancak gün içinde bir kez sürülen nemlendirici yeterli değildir bu yüzden nemlendiricinizi yanınızda taşımalısınız ve sık sık kullanmaya özen göstermelisiniz.
  • El kremi demişken özellikle ellerinizin aşırı bir kuruluk varsa Zeytin yağlı ve E vitaminli içeriklere sahip ürünleri kullanabilirsiniz. Zeytin yağı ve E vitamini cilde dosttur bu yüzden de ellerinize gereken nemi sağlarken fazlaca beslemeyeyide unutmaz.
  • Biz bayanlar temizlik işleriyle de ne yazıkki meşgul oluruz. Temizlik yaparken, yemek yaparken ya da meyve sebze doğrarken eldiven kullanmak ellerinizi daha bakımlı hale getirir.
  • Soğuk havalarda eller açıkta kalması halinde çok fazla su kaybı söz konusu olur. Bu durumu engellemek için soğuk havalarda ellerinizi sık bir eldivenle hem soğuktan koruyabiliriz hemde şık bir görüntü sağlarız.
  • Ellerinize kesinlikle eldiven takmadan ellerinize zarar verecek her hangi bir tahriş edici maddeye dokunmayın.
  • Eldivene sahip değilseniz tahriş edici maddelerden önce ellerinize krem sürmeniz halinde krem ellerinizde bir bariyer oluşturur ve oluşacak zararı en aza indirir.
  • Yaz ayları gelmekte ve her güneşe çıktığımızda güneş kremi kullanmak cildimizi UV ışınlarından korumak için faydalı. Ancak ellerimize de güneş kremi kullanmak ellerimizin çabuk yaşlanmasına engel olur.

 

Bir önceki yazımız olan Volan Şıklığı başlıklı makalemizde adl, beymen ve gabbana hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>