Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

11 Adımda Çalışma Odası Dekorasyonu

calısma-masası-1-550x808Günlük çalışma hayatımızın yoğunluğunu azaltabilmek ve evlerimizde hoşlanacağımız bir çalışma ortamı yaratabilmek için bir kaç önerilerimiz var.
1- İdeal bir çalışma odası ergonomik mobilyalarla dekore edilmeli, dikkat dağıtıcı etmenler olmamalıdır. Ayrıca her zaman sessizliği yakalayabileceğiniz bir ortam olmalı.
2- Çalışma odası dekorasyonuna başlamadan önce kendinize şu soruyu sormalısınız. Ben bu çalışma odasını ne amaçla kullanacağım? Bu soruya vereceğiniz yanıta göre odanızı hazırlayabilirsiniz.
3-Önce evinizdeki bütün odaları dolaşın. En rahat çalışma köşesi hangi odanın hangi bölümünden olur ya da hangi odayı tamamen çalışma odasına dönüştürebileceğinizi hayal edin. Yatak odanızdaki boş bir alan ya da oturma odanızdaki alan uygun olabilir.
4-Çalışma odanızda saatler geçirecek olsanız da ya da gün içinde bir kaç dk ayıracak olsanız da her zaman yeşil rengi yani doğayı bu odaya dahil edin. Örneğin pencerenizden yeşil bir alan görünüyorsa masayı pencere kenarına konumlandırabilirsiniz. Yeşil rengin etkisi hakkında bilgi almak için Dekorasyonda Renkler yazımızı okuyabilirsiniz.
5-Çalışma odanızda kullanacağınız mobilyanın modüler olup olmamasına karar verme aşamasına geldi sıra. Örneğin masa kitaplık dolaplar ayrı ayrı mı olacak yoksa hepsini içerinde barındıracak modüler bir mobilya mı kullanacaksınız. Bu tercihe ve dağınıklık durumunuza göre bol çekmeceli modüler mobilyaları öneririm sizlere. Hem küçük bir alanda mucizeler yarabilir hemde şık bir görüntü oluşturabilirsiniz.
6- Eğer çalışma odası yapacağınız alan çok büyük değilse hiç dert etmeyin. Özellikle bol çekmeceli ve bol raflı çalışma odası dekorasyonuna uygun mobilyalardan tercih edin. Hem dağınıklığınız toplansın hem de sıcaklık oluşturmuş olun.
7- Home-ofis düşüncesine sahipseniz o zaman sadece çalışma masanızın ve bilgisayarınızın olduğu alan sizler için yeterli olmayacaktır. Bunun yerine fax, tarayıcı gibi gerekli ofis araçlarını rahatlıkla kullanabileceğiniz modüler mobilya çeşitlerini önermekteyiz.
8-Çalışma odanıza sevdiğiniz küçük objeleri koyabilirsiniz. Hem yaratıcılığınız artırır hemde dinlenme safhalarında size hoş bir etki yaratır.
9-Çalışma odanızda en çok kullanacağınız objeleri elinizin altında bulundurun. Diğer daha az ihtiyaç duyduklarınızı alt ya da üst kısımlara yerleştirebilirsiniz.
10- Oda dekorasyonlarında en baş belası durum kirişlerdir. Öyle gereksiz yerlere koyulmuş gibi görünürler ki nasıl dekore edeceğinize karar bile veremezsiniz. Bu nedenle kirişlerden oluşan çıkıntıları biraz olsun odaya dahil edebilmek için kitaplıkları ya da cd’likleri bu krişlere yaslayabilirsiniz.
11- En önemli konu aydınlatma. Çalışma odanız çalışmanızı teşvik edecek ve yorgunluğunuzu alacak bir aydınlatmaya sahip olmalıdır. Ayrıca masa lambası ya da lambader kullanabilirsiniz. Konsantrasyonu artırması açısından bu tip aydınlatmalar şiddetle tavsiye edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Odanızı güzelleştirin! başlıklı makalemizde bakım, eşya ve motivasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>