Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

2013 NEVRESİM MODASI

İçinde bulunduğumuz yıl daha eski yıllara göre uyku tekstilinde daha özgür, daha cesur modellerin bulunduğu bir dönem olmaya devam ediyor. Gerek renkleri gerekse desenleri açısından tasarımcıların özenle çalıştıkları belli oluyor. Bizlerde sizin için bu yılın en çok tercih edilen modellerine ait bir kaç fotoğraf paylaşacağız. Tabiki iç mimarlarımızın önerileriyle fotoğraflardaki örneklerin nasıl kombinlerle kullanılmasının hoş bir görüntü oluşturduğunu anlatmaya çalşacağız.

2013nevresim1

2013 yılının güzel örneklerinden olan bu beyaz fon üzerine baharda açan kır çiçeklerinin serpildiği bu çeşidin her tür yatak odasında rahatlıkla kullanılabiceğini önermekte iç mimarlar. Beyaz renginin hissettirdiği saflık ve temizlik duygusuna karışık bahar tazeliği ile uykuya dalıp huzurla uyanmak için doğru tercih olacaktır. Hem çarşafla uyumlu hemde yorgan kılıfıyla uyumlu yastık modelleri ise bizlere farklı kullanım olanaklarıda sağlamakta.

2013nevresim3

Bir diğer 2013 örneği de aslında tam anlamyla dengeyi sembolize etmekte. Yorgandaki yastıklardaki desenlerin simetrik ve sade oluşu kırmızı ve sarı gibi canlı renkleri dengelemeyi başarmış. Ayrıca orta kısımdaki kahverengi detaylar da kullanılan diğer renklerin patlamasını engellemiş. Bu nedenle aslında riskli renkler olsa da rahatlıkla heruyku ortamına uygun olabilecek bir takımı haline gelmiş.

2013nevresim4

Romantik bir örnek daha. Daha önceki makalelerde belirttiğim gibi gül eseni modası hiç bir zaman geçmeyen bir desendir. Hem aşkın semboludur hemde asaletin. Ve buradaki gibi beyaz fon kullanılması durumunda en koyu renk yatak odalarını bile canlandırabilir. Bu  tasarımda ise yeşil yapraklar yerine gri yaprak detayı bu asil romantik havaya birazcık da modernlik katmayı başarmış.

2013nevresim5

Bu yılının öne çıkan modellerinden olsa da siyah, pembe ve kırmızı riskli bir kullanımdır. Bu üç renkte gözümüzde retinanın arkasında oluştuğu için iç mimarlar tarafından önerilmeme nedeni bu renklerin üstümüze geliyor gibi algılanmasıdır. Eğer açık renk ahşap ya da beyaz mobilyalarınız varsa rahatlıkla bir denge oluşturacaktır bu nevresim takımı. Ancak çok koyu olmasa da normal renk bir ahşap mobilya da bile iç karartıcı bir görüntü yaratabilir. Ayrıca bu tarz renkleri barındıran örneklerin odalarımızı olduğundan küçük gösterme ihtimali nedeniyle iç mimarlar tarafından dikkatli kullanıma uygun olduğunu belirtiyorlar.

 

 

Bir önceki yazımız olan 2012 MODERN TARZ NEVRESİM TAKIMI MODELLERİ başlıklı makalemizde 2012 nevresim modelleri, canlı renkli nevresimler ve desenli nevresimler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>