Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Ömrü Kısaltan 5 Zihinsel Alışkanlık

çıldırmaRuh sağlığı uzmanları gün içinde kişilerin yaşadığı ruh hali değişikliklerini incelemişler ve sonuç olarak ister pozitif ister negatif bir insan olun genel de hepimizin içine düştüğü hatalar belirlenmiştir. Bu hatalar kimi zaman etrafımızdan görerek öğrendiğimiz kimi zaman da etrafımızın bize zorla öğrettiği düşünme alışkanlığından ibarettir. Aslında hepimizin bilmesi gereken tek olgu bizlerin kötü düşünmelerine neden olan sadece öğrendiklerimiz sonucu gelişen alışkanlıklarımızdır. Ve her alışkanlık ortalama 21 günde değişebilir. Birazcık çaba yeterlidir.

Öncelikle ruh sağlığımıza ve dolaylı olarak beden sağlığımıza zarar veren bu düşünce tarzlarını tanıyalım.

  • Öz Eleştiri : İç sesimiz ne zaman susmuştur ki? Her yaptığınız şeyde kimse sizi eleştirmese bile içinizde sanki gizli bir düşman varmış gibi eleştiri yağmuruna tutulursunuz. Yolda boş boş yürüseniz bile onu bile eleştirecek bir düşman taşırız içimizde. Ve en acımasız eleştirileri de kendi kendimize yaparız. Aslında bu durumda yapabileceğimiz şey çok basittir. Öncelikle iç sesinizi bir düşman değil sanki size önerilerde bulunan sivri dilli bir arkadaş sayabilirsiniz. Gerçekten bu sivri dilli arkadaş ne diyor ne demek istiyor anladığımızda inanın eleştiri oranı azalacaktır. Eleştirilerin altında yatan nedeni bulmayı deneyin ve o nedeni çözmeye çalışın. Bu neden bulma yolcuğunda size en çok yardım edecek obje bir günlük tutmaktır. İç sesinizin sizi nasıl eleştirdiğini yazın ve sonra okuyun. Bakalım bu sivri dilli ortağınız size aslında ne diyor.
  • Suçlama : Yine küçüklükten öğretilmiş olan bir olumsuzluk daha. Suçlama her olayda iyi ya da kötü olsun tamamen kendinizi suçlamadan gelir ancak bu suçu asla kabul etmez ve asla benimsemezsiniz. Suçunuzun olmadığını düşünmezsiniz kesinlikle suçunuz vardır ve bu suçu kabul etmezsiniz. Sonuç olarak kendimizi yetersiz ve başarısız olarak görmeye başlarsınız. Başkalarını suçlamak ya da başkalarının sizi suçlaması çok farklı bir şeydir. Ancak sürekli kendinizi suçlamanız ve bu suçlamaları kabul etmemeniz inanın çok farklıdır. Mükemmeliyetçi düşünce tarzından ileri gelir ve kesinlikle hiç kimse mükemmel değildir olgusunu reddeder. Bu durumu çözebilmek için tek yapılması gereken suçladığımız durumların hepsini sonuca bağlamadan sevgiyle karşılamalı ve her kes mükemmel olamaz kavramını benimsemelisiniz.
  • Otomatik Düşünme : Her boş kaldığınız alanda yaptığınız düşünme şeklinizdir. Eğer bu düşündükleriniz sürekli bir dır dır etme şeklindeyse bu kesinlikle size iyi gelmez. Ya da sürekli pembe bir düşünce hakimse bu da gerçekçiliğinizin zarar görmesini sağlar. Çözüm aslında yine günlükten geçmekte. Gün içinde kendinize bir kaç dakika ayırın ve boş boş durun. Beyniniz otomatik olarak ne düşünmeniz gerekiyorsa onu düşünmeye başlar. Bu düşüncelere odaklanın ve yazmaya başlayın. Eğer düşündükleriniz sizi memnun etmiyorsa bilinçli düşünmeye başlamalısınız. Ne zaman kendinizi otomatik düşünceler tarafından esir alınmış bulursanız artık bu şekilde düşünmeye ihtiyacım yok deyip yeni düşünce şekilleri benimsetmeye zorlamalısınız.
  • Felaket Senaryosu Yazma : bu olgu da tamamen öğretilen bir düşünme şeklidir. Çocukluğumuzdan beri bir olayın en kötüsüne kendimizi hazırlamak üzere eğitildiğimizden ister istemez en kötüsünü düşünmeye ve felaket senaryoları yazmaya başlarız. Çözüm olarak yine yazmayı öneriyoruz. Bir kalem kağıt çıkarın ve yazmaya başlayın. Bu eylem sizin felaket senaryosu kurgulamanızı yavaşlatacak ve fark etmenizi sağlayacak. Neyi mi fark edeceksiniz  Fazla abarttığınızı.
  • İçe Atma : Bir şey canınızı sıktığında onunla ilgili konuşup rahatlamaktansa iç sesinizle konuşmaya ve ruhsal bunalıma girmeye başlarsınız. Anlatmak en etkin tedavi yöntemidir. Hepimizin arkadaşları dostları vardır ve anlattığımızda bizi yadırgamayan yargılamayan dostmarımız vardır. Eğer yoksa yine sorun değil bir günlük tutarak canınızı sıkan herşeyi yazabilir ve rahatlamaya kavuşabilirsiniz. İçsel enerji akışınızı düzenler ve içe atma kaynaklı çoğu rahatsızlıktan da bu sayede kurtulabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Astolojik Blog Yazarı Aranıyor başlıklı makalemizde astonomi, avon ve burçlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>