Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Ayva ve Buzun Mucizevi Etkisi

kuru-cilt-bakimiBiz kadınlar cildimizin bir nevi vitrinimiz olduğunu biliriz. O nedenle de cildimize özen göstermeye çalışırız. Güzellik salonları peelin ve diğer lazerli uygulamar ile cildi ölü hücrelerden arındırıyor, nem dengesini koruyor ve kırışıklık karşıtı bir etki bırakabiliyor. Ancak maaliyetli bir yöntem olduğu için sürekli güzellik salonlarına gidememekteyiz.

Aman canım eskiden güzellik salonumu vardı diyen bir çok insan tanıyorum. Ancak atladıkları ciddi etmeni onlara hatırlatınca ciltlerine sadece krem sürmekten fazlasını yapmaya başlıyorlar. Onların ve çoğumuzun atladığı gerçek ise şu; eskiden güzellik merkezi olmadığı gibi hava kirliliği, stress ve pasif gıda toksikleri de yoktu. Ne yazıkki şimdi olan bu olumsuz şartlar bizim cildimizin çabuk çökmesine neden oluyor.

Bu çabuk çökme etkisinden kurtulmak için de en azından haftada bir gün özel bir bakım yapmamız lazım. Çok fazla bilinmeyen ancak cildi yenileyen ve ciddi bir peeling etkisi yaratan özel bir formülüm var. Ayrıca cilddeki lekenmeyide ortadan kaldırıyor uzun vadede.

Yapmanız gereken ayvanın bol olduğu mevsimlerde bir iki kilo ayva almak. Ayvaları kesip çekirdeklerini çıkarıyoruz. Yarım litrelik bir kavanoza dört ya da beş ayvadan elde edilen çekirdekler yeterli oluyor. Üzerini kavanoz tamamen dolana kadar içme suyu ile dolduruyoruz. İster buzdolabımızda istersek de farklı bir güneş almayan yerde bir hafta kadar bekletiyoruz. Buzdolabında olursa cildimize soğuk bir uygulama olacağından kan dolaşımımızı da artırmış olabiliriz. Bu bir haftalık sürecin kavanozumuzdaki su jöle kıvamını almış oluyor. Tek yapmamız gereken ise haftada bir makyajsız yüze bu jöleden uygulamak. Yüzümüze uyguladıktan sonra yüzümüzün tamamen kurumasını bekliyoruz. Zaten iyice kurudğunda cildimizdeki sertliği hissedebiliyoruz. Ciddi bir gerilme oluyor. Kuruma tamamlandıktan sonra yüzümüzü sadece su ile arındırmak yeterli olacaktır. İlk uygulamada bile farkı görebileceksiniz. Arzuya göre sonrasında hafif bir nemlendirici kullnabilirsiniz.

Yaklaşık olarak yarım litrelik bir kavanoz 1 yıl yeterli olacaktır sizlere.

Ayvayı her hafta uygulayın ya da uygulamayın sonuçta kırışıklar hepimizin baş düşmanı.

Burada da çok eski bir yöntem kullanmak yeterli. Hepimizin buzluğunda buz dolu kalıplar vardır. Boyun bölgenize bir havlu serdikten sonra 1 küp buzu yüzünüze gezdirmeniz yeterli olacaktır. Kış aylarında haftada bir yapmanız yeterlidir. Ancak temelde sadece su uyguladığınız için her gün bile yapabilirsiniz. Bir aylık düzenli kullanımla farkı farkedebileceksiniz. Bu uygulamadan sonra da nemlendirici kullanabilirsiniz.

Cildimiz bizim en temel giysimiz ona özel bir bakım uygulanmasını da hak ediyor bence.

Bir önceki yazımız olan Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizde ayak, ayak bakımı ve pedikür hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Responses to Ayva ve Buzun Mucizevi Etkisi

  1. [...] Herhangi bir uygulama yapmadan dekolte bölgenizi evde de güzelleştirebilirsiniz. Öncelikle her gün nasıl elinize yüzünüze krem sürüyorsanız dekolte bölgenize de herhangi bir nemlendiriciyi uygulamalısınız. Ayrıca limon sürmek vitamin takviyesi sağlar ve C vitamini sayesinde lekeleri uzaklaştırır. Bunlarla beraber bence en etkili yollardan biri buz uygulamasıdır. Hem nemlendirir hem hücreleri canlandırır ve büyüme hormonu salgılamayı gerekli kılar. Buz uygulaması hakkında bilgi almak için tıklayın. [...]

  2. [...] Herhangi bir uygulama yapmadan dekolte bölgenizi evde de güzelleştirebilirsiniz. Öncelikle her gün nasıl elinize yüzünüze krem sürüyorsanız dekolte bölgenize de herhangi bir nemlendiriciyi uygulamalısınız. Ayrıca limon sürmek vitamin takviyesi sağlar ve C vitamini sayesinde lekeleri uzaklaştırır. Bunlarla beraber bence en etkili yollardan biri buz uygulamasıdır. Hem nemlendirir hem hücreleri canlandırır ve büyüme hormonu salgılamayı gerekli kılar. Buz uygulaması hakkında bilgi almak için tıklayın. [...]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>