Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Balerin Topuzu Nasıl Yapılır? -Video-

Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla saçlarımızı açık tutmamız zorlaşıyor. Ensemizin de hava alıyor olması hem cilt sağlığımız için hem de sıcaklarda fenalaşmamak için önemli. Bu nedenle yaz mevsimlerinde saçlarımızı genellikle topuz yapıp kullanıyoruz.

Son dönemlerde günlük yaşamda ya da özel gecelerde bol gördüğümüz balerin topuzunu evde nasıl yapabileceğimizi anlatmaya çalışacağız.

Prenses topuz olarak da adlandırılan bu model son dönemde gelin başı olarak da kullanılmaktadır.

Topuzu yapmaya başlarken saçlarımız uzun ya da kısa olsun farketmez  tepeden gergin bir at kuyruğu yapıyoruz. Sprey yardımıyla isyankar saçlarımızı uysal hale getiriyoruz.

Sonra eski bir çorabın burun kısmını kesip yaklaşık 2 cm yüksekliğinde katlayıp rulo ya da balerin topuz tokası haline getiriyoruz. Ve at kuyruğumuzu bu çorap tokanın içinden geçiriyoruz. Saçlarımızı öne arkaya her tarafa yayıp üstünden bir lastik toka ile sabitledikten sonra dışarda kalan fazla saçları firketelerle topuzun etrafına sarıyoruz.

Daha ayrıntılı fikir sahibi olmanız için videoyu izlemenizi öneririz.

Bir önceki yazımız olan Hadise Saç Modeli Yapımı -Video- başlıklı makalemizde dalgalı saç, hadise ve hadise saç modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>