Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Dekoltene iyi Bak

kim-kardashian-cleavage-in-allure-3Dekolte kıyafet giyinmeyi sevsek de sevmesek de hepimiz cildimizin özellikle de dekoltemizin güzel görünmesini isteriz.

Ancak her gün ayna karşısında sadece yüzünüze odaklandığımız için dekolte bölgesinde olan hasarların farkında olmayız.

Zaten ince bir deri katmanı olduğundan kılcal damarlar cilde çok yakındır, ayrıca lekelenmeye ve gevşemeye de en fazla meyilli bölgedir. Beyaz tenili olanlar bu durumlarla daha erken yaşlarda karşılaşırlar ancak er ya da geç bunlar yaşlanma belirtileridir ve hepimizin başına mutlaka gelecektir.

Bu etkileri biraz daha geciktirebilmek için mucizevi yöntemler var ancak bu yöntemlere başlamadan önce yaz kış güneş kremi ve nemlendirici kullanmayı unutmayın. Dekolte bölgeniz boynunuz yüzünüz… Ufak masajlarla uyguladığınızda kremleri gerçekten etkisini kısa bir sürede görürsünüz.

Cildin yaşlanmasını önlemek ve canlı ışıltılı bir görünüm için hücreleri korumak ve doğru yönde uyarmak çok önemlidir. Bu işlem için ışık terapileri, kimyasal peelingler ve vitamin enjeksiyonları önerilebilir. Ayrıca vitamin enjeksiyonunda mineral takviyesiyle büyüme hormonunun aktif çalışması bile sağlanabilir.

Bu yöntemler içinde en etkili olan IPL yöntemi diye adlandırılan ışık terapileridir.

Lazer ışınları gibi güçlü etkiye sahip olsa da lazer kadar yan etkisi olmayan mucizevi bir ışındır.

Ayda bir gideceğiniz seanslar ve toplam 4 seans gitmeniz halinde cildin hücrelerinin içinde bulunduğu jölemsi tabakada artış görülür.

Yani cilt daha nemlidir daha sıkıdır ve daha gençtir. Bu tedavi ile leke ve damar problemlerinin de önüne geçilebilir.

Uzmanlar IPL uygulamasından 3 gün sonra vitamin enjeksiyonunu önermekteler. Ancak bu noktada size uygulamayı yapan IPL uzmanı sizi daha doğru yönlendirecektir.

IPL yönteminin dışında sadece kimyasal peeling uygulayarak da bu bölgenin bakımı sağlanabilir. Ancak bu bölge hassas olduğundan sadece kan dolaşımını artıran ve ölü hücreleri uzaklaştıran bu yöntem %100 sonuç vermez. Sadece dekoltenizdeki yaşlanmanın biraz önüne geçebilir.

Vitamin uygulaması da aynı şekilde tek başına yeterli bir yöntem değildir. Minerallerle desteklenmeli ve sık seanslar halinde uygulanmalıdır.

Herhangi bir uygulama yapmadan dekolte bölgenizi evde de güzelleştirebilirsiniz. Öncelikle her gün nasıl elinize yüzünüze krem sürüyorsanız dekolte bölgenize de herhangi bir nemlendiriciyi uygulamalısınız. Ayrıca limon sürmek vitamin takviyesi sağlar ve C vitamini sayesinde lekeleri uzaklaştırır. Bunlarla beraber bence en etkili yollardan biri buz uygulamasıdır. Hem nemlendirir hem hücreleri canlandırır ve büyüme hormonu salgılamayı gerekli kılar. Buz uygulaması hakkında bilgi almak için tıklayın.

 

Bir önceki yazımız olan Pilatesle Zayıflamak Mümkün mü? başlıklı makalemizde boy uzatma, egzersiz ve incelme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>