Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Dişlerinizi Nasıl Beyazlatırsınız?

118096Bir nevi yüzümüzdeki ışıltının ve kendine güvenin parçasıdır beyaz dişler. Bu nedenledir ki her birey bembeyaz dişlere sahip olmayı ister.

Kadın erkek ister çalışma hayatında olsun ister olmasın aynaya baktığında daha beyaz dişlerle kendine gülümser ise daha pozitif bir tutum içerisinde olurmuş kişi uzmanlar böyle diyor.

Bembeyaz dişlere sahip olmak için Diş Hekimlerine gitmek her zaman mümkün olmamakta. Hem korkarız bir çoğumuz bu doktorlardan hemde masraflı bir işlem olduğundan bütçemiz kaldıramaya bilir.

Zaten dişlerimizi temizletsek bile sigara, alkol ve kafein sayesinde bu lekeler çok çabuk oluşabilir. Ufak tefek renk değişimlerini piyasadaki beyazlatıcı diş macunları ile çözüme ulaştırabiliriz. Ancak eski lekeler bu macunlarlarla temizlenenememektedir.

Bu yazımızda evde bulunan malzemer ile diş beyazlatmayı nasıl yapacağımızı inceliyor olacakğız.

  • Kabartma Tozu : Evlerde genelde bulunan maliyeti düşük bir üründür. Ancak diş beyazlatma konusunda en bilindik yöntemdir. Islak bir diş fırçasına kabartma tozu bulaştırarak uygulayabileceğimiz gibi tadından hoşlanmayanlar diş macunlarına da karıştırabilir. Haftada 3-4 kez kullanım sonucu etkisi kısa sürede görünmektedir.
  • Hidrojen Peroksit : Çamaşır suyu dediğimiz ağartıcıların içinde de bulunan bu madde kağıt sanayinde beyazlatmada bol miktarda kullanılır. Yutmamak önemlidir. Diş macununuza karıştırarak uygulayabilirsiniz. Yada küçük bir pamuğu hidrojen peroksit çözeltisine batırarak da bölgesel tedavi sağlamanız mümkün.
  • Çilek : Çileğin diş beyazlatmadaki etkisi çok fazla bilinmez. Ancak içeriğinde dişlerin beyazlamasına yardımcı bir madde vardır. Asit şeker karışımı olan bu maddeden etkin bir sonuç alabilmek için önce dişlerinize çilek sürünüz sonrasında da florürlü bir diş macunu ile dişlerinizi temizlemeniz yeterli olur.

 

Bir önceki yazımız olan Kilo Vermede En Büyük Yardımcı: Soğuk başlıklı makalemizde hipotermi, hızlı kilo verme ve soğuk duş hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>