Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Doğal Güneş Yağı Yapımı

5415Güneş her geçen gün sıcaklığını daha çok hissettirirken bir şekilde hepimiz bronz tene sahip olmak istiyoruz. ancak hem bronz tene sahip olmak hemde güneşin etkilerin korunmak için piyasa da binlerce ürün satılmakta.

Avon ya da Oriflame gibi İsveç kozmetiklerini de kullanabiliyoruz yüksek faktörlü ya da Nivea gibi güvendiğimiz ürünleri kullanabiliyoruz.

Aslında bu yazı süt gibi beyaz tenlilere değil daha çok esmer kişilere göre evde yapabileceğiniz güneş yağlarını anlatıyor olacak. Eğer çok beyaz tenliyseniz kesinlikle cildiyecinin önereceği bir güneş yağını kullanmalısınız.

Esmerseniz çok fazla koruyucuya ihtiyaç duymadan yağ kullanmaya başlayabilirsiniz.

Birkaç yıl önce yazlıkta dedem harika bir güneş yağı yapmıştı sizlere o tarifi vererek başlıyor olacağım.

Öncelikle en yakın aktara gidiyoruz ve gözümüze güzel görünen yağları alıyoruz. Dedem kakao, havuç, gül yağı almıştı. Bunları saf zeytin yağı ile karıştırmıştı. Muhteşem bir koku vermesinin yanısıra sadece günde bir kere sürmemize rağmen cildimde hiç bir olumsuzluk olmadan harika bir bronzluğa ulaşmıştım.

Ancak tatile gitmenize daha bir kaç hafta varsa evde harika bir havuç yağı yapabilirsiniz. Havuç yağının içinde bulunan Beta-karoten hem cildinizi koruyacak hemde parlak bir bronzluk sunacak size. Bunun için yapmanız gereken önce bir havuç alıp ince ince rendelemeniz. Rendelenmiş bu havucu yarım litre kadar zeytin yağı içine karıştırmanız ve cam bir kavanozda güneş güren bir yerde 15 gün bekletmeniz gerekmektedir. Sadece bu kadarla bile kullanabilirsiniz. Ancak bu koku sizi memnun etmez ise içine karanfil atarak da harika bir koku ile doğal güneş yağınız kullanmaya hazır olur.

 

Bir önceki yazımız olan Diş Bakımı başlıklı makalemizde diş bakımı ve sağlıklı dişler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>