Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Doğru Nefes Nasıl Alınır?

doğru nefes nasıl alınır

Doğru nefes almak, yaşam kalitesini yükseltiyor. Ancak insanların pek çoğu yanlış nefes alıyor ve bu nedenle birçok sıkıntı çekiyor.

Peki, doğru nefes nasıl alınır?

Pek çoğumuz nefes alırken akciğerimizi kullanırız. Göğüslerimiz şişer ve iner. Pek bir rahatlama hissetmeyiz. Bir süre sonra derin derin nefes almanın iyileştirici yanı olduğunu söyleyenlere inanmayız. Oysaki doğru nefes almak için göğüsleri asla şişirmemeliyiz. Burnumuzdan aldığımız nefesi karnımıza iletmeliyiz. Daha doğru bir ifadeyle karnımızı şişirmeliyiz. Aldığımız nefesi, ağzımızdan vermeliyiz.  Tabi buna alışmak çok zor. Ancak bunu günlük egzersiz olarak yapmak bile kendinizi çok daha sağlıklı hissetmenizi sağlayacaktır.

Sanatçıların kullandığını bildiğimiz “diyafram nefesi” özünde bu şekilde gerçekleşir.  Doğru nefes aldığınızı anlamak için sesinizi kontrol edebilirsiniz. Eğer sesinizi daha kaliteli bir tonda işitiyorsanız bu nefes alışınız doğrudur.

Bir önceki yazımız olan Diş Bakımı başlıklı makalemizde diş bakımı ve sağlıklı dişler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>