Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Dukan Diyeti

90110054656246512874Basit bir makalede anlatılamayacak kadar kapsamlı olan bu diyeti tam anlamıyla uygulamanız için kitabı almanızı öneriyorum. Ancak kitabı almadan önce aklınızda bir fikir oluşması açısından Dukan Diyetinin nasıl olduğu hakkında kısa bir bilgi vermek isterim.

35 yıldan fazladır obez hastalarla çalışan Dukan bu ciddi deneyimi ile hazırlamıştır bu diyeti. Çoğu kişi sağlıksız olduğunu düşünebilir. Ancak kitapta bu diyetin aslında nasıl da sağlıklı olduğunu dgörürsünüz. Ayrıca Dukan’ın doktorluk lisansının elinden alınma durumu ile de bu diyeti bağdaştırıyorlar. Oysa Dukan lisansını okullardaki küçük çocuklara şişman oldukları için düşük not vermesi gerekçesiyle kaybetme durumuyla karşı karşıya kalmıştır. Dukanın hayata karşı duruşunun hiç birimizi ilgilendirmediğini düşünüyorum.

Dukan diyeti 4 basamaktan oluşan bir yaşam biçimi değişikliğidir aslında. Bu basamaklara kısaca göz atalım.

  1. Atak Evresi : 3-7 gün arasında değişen bu dönem diyetin vucudu hazırlıksız yakaladığı dönemdir. Sadece protein yiyerek beslenilir. Yağsız süt ve süt ürünleri, yumurta ve yağsız her türlü et (tavuk,balık,kırmızı et) bu dönemde yenebilir. Günlük 2 LT su vazgeçilmez önerisidir. Ayrıca her gün 1,5 kaşık kulaf kepeğide yemeniz gereklidir. Her şeyi ne kadar yiyeceğiniz size bağlıdır. Sadece yulaf kepeğinde bir sınırlama vardır. Onun dışında isterseniz 1 kilo eti bir öğünde yiyeb ilirsiniz yağsız olması şartıyla. Ayrıca bu dönemde sadece günlük 20 dk yürüyüş zorunluluğu vardır. Fazla fiziksel aktivite önerilmez.
  2. Seyir Evresi : Asıl kilo verme dönemi olarak belirtilen bu dönemde tek yönlü beslenme sona eriyor. Vitamin mineral ve lif kaynağı olan sebzelerde proteinlere eşlik etmeye başlıyor. Verilecek her bir kilo için bir hafta diye hesaplamanızı öneriyor Dukan ve bu döneme yeni başlandığında biraz kilo artışı olabilir çünkü sebzelerle beraber vucudumuz su da tutmaya başlıyor diyor. Kesinlikle pes etmeden devam edilmeli.
  3. Güçlendirme Evresi :Bu evrenin amacı verdiğiniz kilonun vucutta sbitlenmesidir. Bunun için de her bir kilo için on gün olarak hesaplanması önerilmekte. Seyir evresinde diyete eklediğimiz sebzelerin yanında ufak karbonhidrat alımlarına da izin var bu dönemde.
  4. Koruma Evresi : Bu evre ömür boyu sürecektir. Verdiğiniz kiloyu ömür boyu korumanızı sağlar. Her gün istediğiniz gıdadan istediğini kadar yiyebilirsiniz ancak bu dönemde sadece perşembe günleri saf protein günleridir. Ve atak döneminde uyguladığınız saf proteyin diyetini tüm perşembelerde uygulamanız gerekir.

Dukan diyeti sayesinde hem verdiğiniz kiloları geri almazsınız hemde hızlı bir şekilde kilo vermiş olursunuz. Ayrıca proteyin ağırlıklı beslenileceği için kesinlikle vucutta bir sarkma ya da deformasyon görünmez.

Eğer bu bahsedilenler sizin için uygunsa hemen bir Dukan  Diyeti kitabı alıp uygulamaya başlamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Hızlı Kilo Verme başlıklı makalemizde dukan diyeti, hızlı kalori yakma ve hızlı kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>