Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır ?

el-ayak-bakimi_kAyak tabanında 7200 sinir ucu yer alır ve bizleri her gün taşıyan bu ayakları ve sayısı çok olan sinir uçlarını şımartmanın zamanı geldi. Ayaklarda görülen hoş olmayan görüntüler bir çok iç rahatsızlığın habercisi olabilir. Yani ayaklarımızla iç organlarımızın bağlantısı çok sağlamdır. Karaciğerimize masaj yapamayız ancak ayağımızda bir noktaya yaptığımız masaj karaciğerimizde masaj etkisi yaratabilmekte. Ayaklarımız bu kadar önemliylen ve pedikür yaptırmak her zaman mümkün olmazken bir kaç küçük öneri ile evde kendi kendinize ayaklarınızı şımartabilirsiniz.

Ayaklar için yapabileceğimiz en büyük iyilik onları tertemiz tutmaktır. Her gün en az bir kere ılık ve sabunlu suyla parmak araları dahil temizlenmelidir. Ve yine parmak araları dahil tamamen kuruyana kadar kurulanmalıdır. Bu yıkama sonrasında ayaklarınıza isterseniz nemlendirici sürebilirsiniz. Ya da çok terleyen ayaklara sahipseniz pudra da uygulayabilirsiniz.

Ayrıca atlanmaması gereken bir uygulama da her banyo yaptığınız da topuklarınızı ponza taşı ile ovmaktır. Ponza taşı doğanın mucizelerinden biridir ve hem ayaklarınızdaki ölü hücreleri yok eder hemde az da olsa bir miktar minerali deri yoluyla vucudunuza almanızı sağlar. Ponza uygulaması donrası isterseniz yine krem ve ya pudra kullanabilirsiniz.

Eğer topuklarınız çok kuru ise her gece yatmadan önce topuklara nemlendiri sürebilirsiniz. bir çorap ile bu nemlendiricinin ayaklarınızda uzun süre kamasını da sağlarsınız. Bu nokta da en uygun çorap tercihi yün çorap olacaktır ancak yz ayları için pek uygun değildir. Bu yüzden penye bir çorap da iş görebileceltir. Ayrıca her gece uygulayacağınız kremlerle ilgili dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise kremi parmak aralarınıza sürmemeniz. Çünkü parmak araları fazla nemli kalacağı için mantar riskinin artmasına sebebiyet verebilirsiniz.

Bir kaç ay sonr özlediğimiz yaz ayları geri gelecek ve plaj keyfini daha çok yaşayabileceksiniz. Denizin dalgalarının vurduğu kum kısmı ayaklarınız için ideal bir peeling oluşturur ve hm rahatlamanıza hem de ayaklarınızdan ölü hücreleri atmanıza yardımca olur.

Yine yaz aylarında babet sandalet gibi ayağıı açıkta bırakn ayakkabılar tercih ederiz. Bu zamanlarda ayağınızın açıkta kalan kısmına her dışarı çıktığınızda güneş kremi sürün. Hem yanıp çirkin görüntüden korunursunuz hem de parlak bir görüntü olacağından şık ayaklara sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu ayakkabılar kışlık ayakkabılar kadar rahat olmdığından yanımızda her zaman yara bndı taşımalıyız. Ayağımıza oan basıncı yok edebiliriz bu sayede.

Uygulayabileceğiniz bu basit yöntemlerle bebeklerin ayaklarına kavuşmanız kolay ve ekonomik olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Saçlar Nasıl Daha Hızlı Uzar? başlıklı makalemizde argan yağı, çam terebentin kürü ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>