Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Evde Manikür Rahatlığı

manikurpedikurTırnak bakımı sağlıklı bir görünümün olmazsa olmazıdır. Makyaj yapmayan bayanlar bile tırnaklarının sağlıklı görünmesi için çaba harcar. Bakımlı tırnak temiz görünmenizi sağlayan önemli bir unsurdur. Bu noktada hepimiz manikür salonlarında vakit harcayarak yüklü ücretler ödemek zorunda kalabiliriz. Ancak evde de manikür yapmak mümkün.

manikurEvde manikür yapmak için öncelikle bir su hazırlamanız gerekmektedir. Ellerinizin dayanabileceği sıcaklıkta olan bu su içerisine ekleyeceğini şampuan, yarım limon suyu ve bir miktar zeytinyağı ya da badem yağı ile manikür suyu haline gelecektir. Bu karışım içerisinde ellerinizi yarım saat kadar bekletmeniz gerekmekte. Bu süre hem tırnaklarınızın kenarlarındaki etlerin yumuşamasını sağlar hem de tırnak güçlenmesi için bakım yapar. 20 dakikalık beklemenin ardından ellerinizi sudan çıkarıp nemini aldıktan sonra manikür çubuğu ile yoksa da muadili olabilecek bir aparatla tırnak etlerinizi diplere doğru itmenize sıra gelir. Eğer manikürünüzü uzun süre ihmal ettiyseniz o etleri kesmek gerekecektir. Tırnak dipleri en kolay mikrop kapılabilen yerler oldukları için kesme işleminden sonra kolonya ya da varsa tentürdiyot ile dezenfekte edilmelidir.

Ana manikür işlemleri bittikten sonra tırnaklarınızı törpüleme işlemine sıra gelir. Bu işlemde iki farklı törpü kullanmanız daha uygun olacaktır. Ana hatlar için metal törpü kullanırken genel şekil verme kısmını kâğıt törpüyle yapabilirsiniz. Kâğıt törpü tırnaklarınızı soyulmasını ve kırılmasını engelleyecektir. Törpüleme işleminden sonra tırnaklarınızın üzerine güvendiğiniz bir el kremini ufak masajlar yaparak yedirmeniz manikürünüzün bitmesi için yeterlidir.manikur-nasil-yapilir

Manikürüm var diye düşünerek ellerinizin düzenli kremlenmesini de unutmazsanız bir sonra ki manikürünüze kadar ki en fazla üç hafta sonrasına kadar bakımlı bir el görüntüsüne kavuşabilirsiniz. Özellikle kış aylarının yıpranmış el dolusu bu yöntemle kolaylıkla çözülürken evinizin rahatından da uzaklaşmamış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Maden Suyu Toniği başlıklı makalemizde cilt bakımı, doğal cilt bakımı ve doğal tonik hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>