Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Evde Maşa Yapmanın Pratik Yolu

1_400Her bayan çok para harcamadan saçlarının harika görünmesini ister. Saçın güzelse sen de güzelsin deyişini televizyonda sıkça duymaya başladığımız bu dönemde size evde maşa ile saçlarınıza nasıl bukle oluşturup doğal kıvırcık görünmesini sağlayacağınızı anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle saçınıza nasıl bir işlem yaparsanız yapın saçlarınızı temizleyin. Şampuanlayıp durulayın eğer gerekiyorsa saç kremi kullanın ve durulayın. Temiz saçlarınızı diplerini mümkün oldğunca kabarık şekilde kurutun. Saçınızda kendinden bir dalga varsa ya da kaparıksa saçlarınız çok fazla özenmeden hafif bir düzleştirme işlemi yapmanız buklelerinizin daha düzgün durmasını sağlar.

Bu işlemlerden sonra karar verme aşaması geliyor. Buklelerinizin perma gibi mi görünmesini istiyorsunuz yoksa su dalgası gibi mi? Eğer perma gibi görünsün isterseniz saçlarınızı daha az tutamlar şekilde kıvırmanız gerekir. Su dalgası görünmü içinse daha kalın tutamlardan bukle yapmanız yeterlidir.

Bukle yapacağınız tutamı alın maşaya saçınızı dipten uca doğru sarın. Yaklaşık bir dakika kadar bekletin ve maşayı saçınızın içinden çekin. Dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta var. Öncelikle maşanın ucu yere bakmalı ve saçınızı sararken aynı yöne doğru sarmalısınız. Biri sağa biri sola dönük bukleler çirkin bir görüntü oluşturur.

Saçlarınızın tamamına bukle yaptığınızda yapmanız gereken tek bişey kalıyor. Başınızı öne eğip parmaklarınızla saçlarınızı karıştırmanız. Kalıp kalindeki bukleleri açmış olursunuz ve hacimli görüntüye kavuşmuş olursunuz.

Son olarak bukleleri sabitlemek ve daha uzun süre dayanması için sprey ya da sabitleyici sıkarak mükemmel buklelere sahip olabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Bahar Detoksu başlıklı makalemizde arınma, bahar detoksu ve detoks hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>