Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Glisemik İndeks Nedir?

0001Son günlerde diyetisyenlerden çok fazla miktarda duyduğumuz düşük glisemik indeksin ne olduğunu biliyor musunuz? Sizler için araştırdık.

Glisemik İndeks yediğimiz gıdanın kana karışma hızı olarak ifade edebiliriz. Bir parça beyaz ekmek suda bile çabuk çözündüğü göz önünde bulunursa midemizde ne kadar hızlı çözüneceği tahmin edilebilir. Bu sayede de kana çok daha hızlı karışır ve insülin değerini yükseltir. Beyaz ekmek gibi çabuk sindirilen gıdalar yüksel glisemik indekse sahiptirler.

Düşük glisemik indekse sahip olan gıdalar ise daha geç kana karıştığından kan şekerinin ani yükselmesini engeller. Yani daha geç sindirilirler. Bu sayede de daha geç acıkmamızı sağlarlar. Diyetisyenler de geç acıktırdğı için glisemik indeksi düşük gıdaları önerirler.

Bir kaç örnek vermek gerekirse;

Saf protein ya da safa yakın her türlü proteinin bu değeri 0′dır. Et ürünlerinin çoğu 3 saatte sindirilirler.

Lahana, enginar, kereviz gibi sebzelerde glisemik indeksi 0 olan gıdalardır.

Mercimek, kuru fasülye, barbunya gibi baklagillerin de yine değeri 0′dır.

Ancak uzmanlar bu konuda şöyle bir uyarı yapıyor. Düşük glisemik endeksli gıdalardan çok yenilmesi halinde yüksek glisemik yük diye bir durum oluşurmuş ve bu durum glisemik indeksin yüksek olarak algılanmasını sağlarmış.

Sanırım bu önerilere dikkat ederek kilo vermek çok da zor olmasa gerek.

Bir önceki yazımız olan Karatay Diyetinin Mucizesi : Leptin Hormonu!!!!! başlıklı makalemizde canan karatay, hızlı kilo verme ve karaty diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>