Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Göz Rengine Uygun Makyaj Önerileri

modaikonlarii_134572770223Son dönemde yaptığımız günlük makyajdan renkli farları büyük oranda çıkardığımız bir dönemdeyiz. Sadece kapatıcı ve aydınlatıcı kullanarak makyajımızı tamamlar olduk.

Eskiden daha fazla far kullanıyorduk. Ve kıyafetlerimize uygun makyaj yapıyorduk. Oysa büyük bir hata yapıyormuşuz.

Profesyonel makyaj uzmanı Corci göz makyajımızı göz rengimize uygun yapmamızı söylüyor. Ve işte Corci’den bir kaç öneri.

Mavi Gözler 

Mavi renk gözler zaten fazlasıyla etkileyicidir.

Bu yüzden çok parlak renklerden uzak durmak ve sadece toprak tonlarına yönelmek önerilir. Toprak tonları ve dumanlı tonlar gözlerdeki maviyi daha belirgin hale getirecektir.

Eğer açık mavi ise gözleriniz koyu mavi far uygulaması size çok yakışacaktır. Ayrıca mor ve turkuaz tonları da mavi renk gözleri için idealdir.

Mavi gözlü kimseler bakır, altın, koyu mor, kahverengi ve gri göz kalemleri kullanarak hayal ettikleri görüntüye ulaşabilirler. Maskara seçerken ise siyah,koyu gri gibi tonları tercih etmeliler.

Ancak eğer pembemsi bir ten renginiz varsa pembe far kullanmamanızı öneririz. Mavi gözlerle birleşince bir felakete sizi sürükleyebilir. Yani mavi gözlü kişiler gözlerini sıcak tonlardan uzak tutmalıdırlar.

Yeşil – Ela Gözler :

Bu gözler altın rengi ve soft mor tonlarını kullanabilirler. Koyu olmak şartıyla kahve ve yeşil renkleri de tercih edebilirler. Eğer çarpıcı bir görünüme ulaşmak ise hedefiniz açık ve parlak yeşil tonlarını kullanabilirsiniz.

Göz kalemi olarak da Koyu renge sahip bütün kalemler uygun olacaktır. Ancak maskara seçerken renkli maskaralardan uzak durmak gereklidir. Siyah ve kahve rengi maskaralar yeşil-ela gözler için en idealidir.

Ayrıca yeşil-ela gözlere sahip olanlar kesinlikle açık kahve tonlarından uzak durmalıdırlar.

Gözlerini silik hale getirecektir bu tonlar.

Kahverengi Gözler :

Aslında kahve rengi gözler her türlü far tonunu rahatlıkla kaldırabilirler. Ancak açık pembe, bej, kayısı rengi, açık şampanya rengi harika bir uyum sağlamanıza yardımcı olur. Ancak daha sof bir makyaj istiyorsanız bakır, bronz, haki yeşili tercih edebilirsiniz.

Patlıcan moru, siyah ve gri göz kalemi kullanmalarında farda vardır. Gözleri daha belirgin hale gelmiş olur böylece… Maskara da ise siyah ve kahve uygundur Ancak kahverengi gözleri olanlar kesinlikle koyu yeşil ve turkuazdan uzak durmalıdırlar.

Göz renginize uygun makyaj malzemeleri için tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Yorgun Görünüme Elveda!! başlıklı makalemizde bakım, cilt ve cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>