Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Günlük Makyajda Allık, Göz Kalemi ve Ruj Kullanımı

makeup7Günümüz çalışan kadınlarının en büyük sorunu işe giderken yapılan makyajın dozunu ayarlamaktır. Sabah yataktan yeni çıkmışsınız ve yüzünüz gözünüz şiş. Daha gözünüzü bile tam açmadan makyaj yapmaya başlıyorsunuz. Doğal olarak bu durum makyaj yaparken kullanacağımız malzemenin dozunu ayarlamamızı zorlaştırıyor. Mutlaka iş yerlerinizde düğüne gider gibi makyaj yapmış arkadaşlarınız vardır. Bu yazımızda bu durumun önüne geçmeye çalışacağız.

Öncelikle cilt tipiniz kullanacağınız makyaj malzemesinin belirlenmesinde çok önemli. Eğer cildiniz çok kuru ise makyaja başlamadan önce bir nmlendirici kullanmanızı öneririz. Ancak normal ya da yağlı bir cildiniz varsa makyajın ilk aşaması olan baz uygulamasından sonra renkli bir nemlendirici kullanmanız yeterli olacaktır. Cildin en çok yağlanan bölümleri arasında ilk sırayı T bölgesi alır bu nedenle cildinize yapacağınız renkli nemlendirici uygulamasını T bölgesine az sürerek tamamlamanız daha doğru olacaktır.

Yüzünüze baz ve renli nemledirici uygulaması tamamlandıktan sonra sıra geliyor göz altı kapatıcısına. Çok kaliteli markaların kapatıcıları piyasada bulunmakta. Ancak bu noktada cildinize en uygun ürünü bulmak size kalıyor. Göz altlarınıza ince bir şerit şeklinde uygulayacağınız kapatıcıyı ister elinizle isterseniz de özel bir fırça yardımıyla uygulamanız yeterli. Göz kapağınız için se far bazı diye bilinen ürünü kullanmanızı öneririz. Hem göz kapağının çok çabuk yağlanması sonucu farınızın topaklanmasını engeller hem de göz kapağınızda damarların yüzeye yakın olması nedeniyle oluşankızarıklığın görünmesini engellersiniz.

Bu uygulamar sonucunda yüzümüzde olan ton farkları tamamen silinmiş olur ve makyajımızı dilediğimiz gibi yapabiliriz.

Günlük bir makyajda far açık soft tonlarda olmlıdır. Ağır koyu renleri bile kullanacaksanız çok çok az uygulamanız faydanıza olacaktır. Ya da hiç far kullanmayıp sadece göz kalemi ve rimelle göz makyajı yapabilirsiniz. Göz kalemi kullanmanın en önemli noktası kaleminizin ucunun ince ve düz olmasıdır. Dilediğiniz rengi uygulayabilirsiniz ancak ince bir şerit şeklinde kullanmanızı öneririz. gözleriniz bu şekilde daha belirgin ve daha canlı görünür. Rimel ise kirpik diplerinden uçlarına doğru uygulanmalı ve çok sürülmemelidir. Günlük kullanım için kirpiklerin harir belirginleştirilmesi yeterli olacaktır.

Allık kullanımında ise teninize uygun allığı fırçaya sürmenizi ve fırça ile elmacık kemiklerinizn üzerini boyamanızı öneririz. Çok fazla ya da çok az değil yeterli miktarda uygulamak önemlidir. Ayrıca T bölgenize ve çenenize de bir miktar allık sürmelisiniz. Bu sefer çok az olarak.

Ruj ise tamamen zevkinize uygun olmalı. Zaten ten renginize göre hangi rujların size yakıştığını bilirsiniz. Sıvı ruj kullanmanızı öneririz çünkü topaklama yapmaz ve parlak bir görünüm oluşturur. Ayrıca mat bir rujla simli bir ruju karıştırarak da çok parlak olmayan bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

Son olarak da makyajı sabitlemeye kaldı iş. Bunun için spreyler bulunsa da pahalı olmaları nedeniye çok kullanılmamakta. Benim size önerim bu noktada pudra kullanmanız. Allık fırçanız gibi kalın ve temiz bir fırça yardımıyla tüm yüzünüze hafif bir pudra uygularsanız makyajınızı sürekli tazelemeniz gerekmez.

Bir önceki yazımız olan Oriflame'dan Süper Bir Yenilik başlıklı makalemizde divine parfüm, jel parfüm ve oriflame jel parfüm hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>