Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Güzellik Uykusu Gerekli mi?

135679-uyuyan-melekler---24Gün boyu ister çok enerji harcayalım isterseniz de az enerji harcayalım gün sonunda anlayamadığımız bir nedenle enerjimiz biter ve uyku zorunlu hale gelir. Ortalama bir yetişkin 7-8 saat uyku ile tüm enerjisini toplayabilirken bu değer çocuklarda ve yaşlılarda daha uzundur.

Uykunun çok gerekli ve asla vazgeçemeyeceğimiz bir ihtiyaç olduğu hepimizin malumu. Bu yazımızda size İsveç’te yapılan ve uykunun güzelliğine etkisi üzerine yapılan bir araştırmadan bahsedeceğiz.

İsveç’te yapılan araştırmada 23 erkek ve kadından oluşan yaklaşık aynı yaşlarda olan bir gruba yapılmıştır bu araştırma.

Önce bu kişiler 8 saat uyuduktan sonra fotoğrafları çekilmiştir sonrasında ise bu kişiler 31 saat uyku eksiği ile fotoğraflanmıştır.

Eğitimli olmayan bir gözlemci grubuna bu fotoğraflar gösterilmiş ve uykusuz kalan fotoğrafların uykularını almış kişilere göre daha yorgun , bakımsız ve çirkin göründüklerini belirtmişler. Uykularını tam alan kişilerin fotoğrafları ise daha genç ve güzel göründüklerini belirtmişlerdir.

Bu deneyden elde edilen veriler tıp dünyasında hastalıkların tedavilerine yardımcı olacağı görüşündeler.

Zaten vazgeçilmez olan gece uykularının güzelliğimize nasıl etkisi olduğu ise artık ispatlanmış durumdadır.

Cilt sağlığımıza çok dikkat ediyoruz ancak yanında uykuya dikkat etmezsek cilt sağlığımız da kötüye gidecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Dişlerinizi Nasıl Beyazlatırsınız? başlıklı makalemizde çamaşır suyu ile diş beyazlatma, çilek ile diş beyazlatma ve diş beyazlatma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>