Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Hayattan Gerçekte Ne İstiyoruz?

basariYaşam koçlarını ziyaret eden danışanlar genelde aynı soruyla karşılaşırlar.

“Hayatınızda ne olmasını istersiniz?”

Danışanların verdikleri cevaplar yaşam koşulları ve hayatı algılayış şekillerine göre değişiklik gösterebilir. Ancak yaşam koçları gerçekten bu söylediğinizi mi istiyorsunuz dediğinde cevap müthiş bir kendine güven teması altında evet oluyor.

Ancak görüşme devam etmekte ve yaşam koçu aldığı özel eğitim ile gerçeği bulmayı amaçlayan soruları sayesinde olmasını istedikleri şeylerin gerçekte istemedikleri ortaya çıkıyor.

Gerçekten ne istediğini bilmek ya da kendine bu soruyu sorup samimiyetle cevap vermek pek de kolay değildir. Bir nevi kendinizle yüzleşmek gibidir.

Ancak gerçekte ne istediğinizi bulmak hem hayatta bir hedef belirlemenizi kolaylaştırırken hem de kendimizi keşif yolculuğumuzda bizlere yardımcı olur.

Bu noktada yaşam koçlarının yardımı gerçekten büyüktür. Ancak hepimizin yaşam koçuna ayıracak bir bütçesi olamamaktadır. Kesinlikle yaşam koçu yoksa gerçekten ne istediğinizi bulamazsınız diye bir kavram yoktur. Kendi kendinizin yaşam koçu da olabilirsiniz.

Hayattan gerçekten ne istediğinizi bulmanın en kolay yolu bir günlük tutmaktır. Ancak bu günlük sadece sevgili günlük bugün bunlar bunlar oldu şeklinde olmamalıdır. Günlüğünüzle dertleşirken hayallerinizi de yazmalısınız. Ve sık sık geriye dönüp okumalısınız. Tabi ki belli aralıklarla da hayattan ne istediğinizi sormalısınız da.

Diyelim günlük tutmaya başladınız ve kendinize sordunuz ne istiyorum diye. Ve cevap da yeni bir iş olsun. Yine irdeleme vakti. Gerçekten yeni bir iş mi istiyorum, bu yeni iş hayatımda neleri değiştirecek, gerçekten mutlu olacak mıyım…

İnanın bu sorular sizin hayattan gerçekten ne istediğini bulmanıza yardımcı olacaktır. Sadece samimi olun ve bir arkadaşa anlatır gibi değil  kendi kendinize düşünür gibi yazın. İnsan kendine yalan söyleyemez iç sesi durdurur ve siz de bu sayede gerçekte ne istediğinizi bulabilir ve ona göre hareket edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>