Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Kadınların Mutlaka Tüketmesi Gereken 4 Gıda

20110119_223_2671319843Biz kadınlar yoğun sabah uyandığımız andan itibaren çalışırız. İşe gider bir şirket için kendimizi paralarız sonra eve gelir yemek temizlik bulaşık ütü gibi bir sürü farklı işler daha yaparız. Tüm gün bir erkekten 3-4 kat daha fazla çalışırız. Doğal olarak kendimize çok fazla zaman ayıramayız.

Zaten malumunuz kadın vucudu hassas yapıda ve erkeğe göre daha özel bir yapıdadır. Aslında sadece vucudumuz değil ruhsal yapımızda çok hassastır ve hemen kötü yönde değişikliklere maruz kalabiliriz.

Uzmanlara sorduk ve kadınların bu yoğunluk içinde nasıl beslenmeleri gerektiklerini öğrendik.

İnanın söyledikleri sözler bizi çok etkiledi sizlerde dikkat edilmesi gereken unsurları atlamayın ve sağlıklı yaşamaya devam edin.

 

İşte doktorlarımızın önerdiği o mucizevi gıdalar…

  • Yoğurt: Küçüklükten beri süt içmeyi çok sevmeyiz bu nedenle de sütten alamadığımız vitamin ve mineralleri yoğurttan almamızı öneriyorlar. Hem mayalanmış oluşu omega-3 almamızı sağlıyor hemde osteoporoz riskimizi ortadan kaldırmaya çalışıyor. Ayrıca tok tutucu özelliği sayesinde Kilo vermemize de yardımcı. Yani sonuç olarak her gün bir kase yoğurt yediğimizde hem kemik erimesini önlüyoruz hem faydalı vitamin ve mineralleri alıyoruz hem de sağlıklı zayıflayabiliyoruz. Öğünlerinizden yada sadece ara öğün olarak sakın vazgeçmeyin yoğurtlardan.
  • Süper salatalar: Aslında bu süper salatalar organik sebzelerle yapılmalıymış ancak maliyetin yüksekliği nedeniyle organik olmayan ürünlerden de yapabilirmişiz. Sirkeli soda tüm sebzeleri bekleterek zirai ilaç kalıntısından temizlemek şartıyla tabi. Vitamin mineral ve bol su ihtiva etmeleri nedeniyle bol yeşillikli salatalar antioksidan görevi görür. Ve vücudumuzun güçlenmesini sağlar.
  • Günde bir organik elma: Her gün bir elma yiyenin doktorla işi olmaz derdi babannem. Uzmanlarımızda öneriyorlar ki sadece elma değil diğer mevsim meyvelerinden de her gün bir porsiyon yediğimizde taze vitamin almış oluruz ve bağışıklık sistemimiz daha da güçlü hale gelmiş olur.
  • Akşam yemeği için organik et:Akşam yemeğinde yiyeceğiniz organik et omega 3 bakımından diğer etlere göre %30 daha zengindir. Bu nedenle organik tüketmenizi öneririz. Ancak et zaten pahalı organik et ise altınla eş değer diyorsanız yani bütçenizi aşıyorsa normal etlerden de faydalanabilirsiniz. 100 kalorilik bir eti vücut sindirebilmek için 60 kalori harcamakta. Yani hem daha az kalori almış oluruz hem daha uzun süre tok kalırız hem de omega 3 sayesinde bağışıklık sistemimizi güçlendirmiş oluruz.

Bir önceki yazımız olan Ömrü Kısaltan 5 Zihinsel Alışkanlık başlıklı makalemizde felaket senaryosu, otomatik düşünme ve öz eleştiri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>