Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Karatay Diyetinin Mucizesi : Leptin Hormonu!!!!!

0101505Son zamanlarda haftada en az bir kez farklı kanallarda Sayın Canan Karatay’a rastlıyoruz. Bizden biri olması ve önerilerinin güzel olması nedeniyle dinlemekten keyif aldığımız bir kadın oldu artık Canan Hoca. Ve ben bu kıymtli hocamızın bizden asıl ne istediğini düşünmeye başladım. Sağlıklı beslenme mi kilo verme mi ? Sonunda anladım ki Canan Hocanın alıp veremediği şey hayat şeklimiz.

Eski zamanlara göre daha hareketsiz olduğumuz bir gerçek. Çamaşırı elde yıkamanın zor gelmediği dönemlerden makinadaki çamaşırları asmaya üşenen bir topluluk haline geldik malumunuz. Bu hareketsizlik tüm diyetisyenlerin dediği gibi baş düşmanımız oldu. Aldığımız kalorileri yakamamaya ve başta karaciğerimiz olmak üzere tüm organlarımızın ve uzuvlarımızın yağlanmasına neden oldu. Bu yağlardan nasıl kurtulacağız derken yeni bir sektör oluşmasına yardımcı da olduk. Canan Hanım en başta bu hareketsizliğe savaş açmış durumda gibi görünüyordu. Yağmur çamur demeden her gün en az yarım saat yürüyün diyordu. Hepimize zor geldi en fazla güneşli günlerde yapabildik. Bahanelerimizde bitmedi bu öneri için.

Canan Hanım kitabında ve çıktığı televizyon programlarında kesinlikle yürüyün hareket edin demeyi biraz azalttı. Hareketlenmeyen bir topluluğa mucizevi bir hormonu anlatmaya başladı. Yıllar önce kış uykusuna yatan ayılarda keşfedilen bu hormon uykuda kilo vermenin mümkün olduğunu açıkladı. Pankreastır kan şekeridir gibi karışık mevzulara girmeden bu hormonu anlatabilecek en güzel yol sanırım şöyle. Akşam yemek yedik saat yedi sekiz civarı. Sonrasında bir şey yemediğimizde ve gece 12 gibi yattığımızda saat iki ile beş arasında bu Leptin hormonu salgısı artıyormuş. Bu hormon vucudumuzda depolardaki yağların yakılmasını ve uyku için enerjinin bu yağlardan sağlanmasını sağlıyormuş. Fazlaca yakılan yağlardan kullanılmayan kısmı tekrar depo edilmiyor ve vucuttan idrarla atılıyormuş. Sonuçta akşam televizyon keyfi yaparken ne mevye ne çay ne de tatlı yiyebiliriz. Sadece su ya da maden suyu içebiliriz. Bu sayede Leptin salgılanmasını engellememiş oluruz. Ve uyurken zayıflayabiliriz.

Bu hormonu diyet yolunda yanına dost edinmiş çok tanıdığım var gerçekten faydasını gördüler. Yani zayıfladılar ancak hormondan mı diyettenmi bilinmez tabi. En iyisi konu ile ilgili araştırma yapmak ve uzman onayı ile kilo kaybetmeye başlamak.

Bir önceki yazımız olan Dukan Diyeti başlıklı makalemizde dukan diyeti, dukan zayıflama önerileri ve hızlı kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>