Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Kilo Verme Yöntemleri

dietHavaların ısınmasıyla kilo verme telaşımız daha da artmış durumda. Kiloları kazakların altına saklama özgürlüğümüzü elimizden alsa da yaz çoğumuzun sevdiği bir mevsim.

Bu güzel mevsime vucudumuza yük olan etmenleri atarak başlamak hem sıcak havanın tadını çıkarmamızı kolaylaştıracak hem de cazibeli görüntümüzle insanların başı dönecek…

Aslında uzmanlar ve kilo vermeyi başaranlar çok zor bir iş olmadığını söyleseler de hepimiz kendimizi sıkı bir diyete hazır hissetmeyiz. Diğer bütün alışkanlıklar gibi yeme alışkanlığı da vazgeçilebilir ve değiştirilebilir bir alışkanlıktır. Bu yüzden de ilk bir kaç haftadan sonra sıkı diyet eskisi kadar sıkı gelmez ve yediklerimizden daha fazla keyif alırız.

Her uzman önce bir dahiliye uzmanına başvurmanızı önerir diyete başlamadan önce… Kesinlikle doğru olan bu uygulama her zaman geçerli değildir. Çünkü hastaneye gitmek demek işten izin almak ya da işlerimizi ertelemek anlamına gelir ve hayatın curcunasında pek de dikkat edilmez. Bu nedenle bizlerin size önerisi eğer bildiğiniz ya da gerçekten şüphelendiğiniz bir hastalığınız varsa kesinlikle doktora görünmelisiniz ancak böyle bir durum yoksa o zaman dilediğiniz zaman diyete başlayabilirsiniz. En azından kendinizi kötü hissedene kadar:)

Tabiki doktor kontrolünde yapılan dyetlerin yerine geçecek bir diyet listesi sunmayacağız size.

Sadece basit bir kaç uygulama ve bu uygulamalar sonrasında en azından kilo vermeniz daha da kolaylaşacak. Basit bir kaç öneri sadece…

  • Öncelikle fazla kilonuz varsa ve bundan kurtulmak istiyorsanız sadece bir kaç aylık kilo vermemelisiniz. Uzun vadede kesinlikle geri alınmayacak şekilde kilo vermelisiniz. Sık verilen ve alınan kilolar sizin kilo direnci yaşamanıza neden olur ve yapacağınız her diyet bir öncekinden daha zor olacaktır.
  • Gerçekten kendinizden emin olduğunuzda diyete başlamalısınız. Motivasyonunuz ne kadar yüksekse ve ne kadar uzun sürerse diyetiniz de o kadar sağlıklı ve kolay olacaktır.
  • Kilo vermenin matemetiğini anlamadan hiç bir diyete başlamamalısınız. Öncelikle bütün uzmanlar sadece bu matematiği hayatınıza oturtursanız ömür boyu az kiloda kalırsınız diyorlar. İşte vazgeçilmez matematiksel formül.  Her zaman yediklerinizin yarısı + Günlük hareketlerinizin iki katı = Zayıflama Yani aldığınız kaloriden azını harcarsanız kilo alırsınız bu %100 gerçektir.
  • En etkili kilo verme yöntemi kalori hesaplama olsa da bu işlem pratikte pek uygulanamaz. Bu yüzde de porsiyonları küçültmek yani büyük servis tabağı yerine küçük tatlı tabağında yemek yemek en azından gözünüzün çabuk doymasına neden olacaktır.
  • Su içmenin kilo verme üzerine etkisini hepimiz biliriz. Her gün en az 2 litre su içmek vucudunuzdan yağları atmaz. Ama metabolizma hızınızı artırarak daha fazla kalori yakmanızı sağlar.
  • Öğün atlamak evet kilo verdirir ancak geçici bir çözümdür. Enzimler çalışmaz yemek yemediğimiz zaman ve yağlarımız yakılmaz hatta vücut kendini streste hissettiğinden daha fazla yağ depolamaya başlar. Bu yüzden sadece öğün atlama işlemini öğle yemeğine yapabilirsiniz ancak yine de sağlıklı olmadığını bilmenizde fayda vardır.
  • Sadece diyet yaparak ya da sadece spor yaparak kilo vermek imkansızdır. Bu yüzden diyetinizin yanına her gün 20 dk’lık bir yürüyüş eklemeniz önemlidir.
  • Ekmek ve şekerden uzak durmak size inanılmaz kilo verdirecektir. Hatta her gün çayınıza attığınız şekeri azaltsanız ya da gün içinde içtiğiniz çaydan sadece bir bardak feda ederseniz yılda büyük bir salata kasesi kadar şeker almamış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Dukan Diyeti Atak Evresi başlıklı makalemizde atak evresi, diyet ve dukan atak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>