Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Kuantum Düşünce Tekniği Nedir?

kuantum_dusunce_nedir_ucuzavmBenim öğrencilik dönemimde fizik derslerinde maddenin en küçük hali atom olarak öğretildi ve enerji gibi şeylerden hiç bahsedilmedi.

Ancak uzman fizikçiler farklı koşullarda, farklı hareket etmeyi sağlayan yeni parçacıklar buldular.

Atom altı parçacıklar adında olan bu minik yapı taşları bilinen fizikten çok farklı hareket etmekteydiler.

Dalga ya da düz olan hareketleri bir gözlemci olması halinde sanki bilinçli yapılıyormuş gibi değişmeye başladı. Bu durum fizik dünyasının karışmaya başlamasına neden oldu. Bir sürü anlaşılması ve anlatılması imkansız deneyler yaptılar. Sonuç ise tamamen şaşırtıcıydı.

Evrende var olan her şey bir enerjiden ibarettir ve bu enerjiler de bizim algılayamadığımız bir şekilde sürekli etkileşir. Yani Tokyo’daki bir kadının enerjisi beni etkileyebilirken benim enerjim de Amerikanın ücra bir kasabasındaki her hangi bir olayı etkileyebilir.

Konusunda uzman kişiler bu enerjinin asıl kaynağının insan olduğunu ortaya çıkardılar ve incelemeye başladılar.

Ortaya çıkan durum fizik dünyasını sarsmadı ancak bizlerin hayatlarımızı değiştirebileceğimizi ortaya koydu.

Daha anlaşılır anlatmaya çalışacak olursak. Evrene yaydığımız enerjinin asıl kaynağı duygulardır. Örneğin kendimizi mutlu hissediyorsak pozitif bir enerji yayarız ancak mutsuz hissediyorsak da doğal olarak negatif enerji yayarız. Evrende yayılan bu enerjinin pozitif ya da negatif oluşuna göre etki tepki mekanizması nedeniyle bize cevap verir. Bir topu duvara atarsanız nasıl aynı şekilde geri dönüyorsa evrene farkında olmadan yolladığımız enerji de aynı şekilde geri dönüp hayatlarımızı etkilemektedir.

Çocukluktan beri her şeyin en kötüsünü düşünmeye programlandık. Etrafımızdaki insanlar, genetik yatkınlığımız beynimizin her boş anında olumsuz olayları irdelememize neden oldu. Doğal olarak kötüyü olumsuzu düşünmek bu kadar kolayken olumluyu düşünmek bilinçli bir çaba gerektirmekte. İşte kuantum düşünme tekniği üstün nitelikli yani bilinçli ve farkında olarak düşünmenizi sağlamaktadır. Bu sayede evrene yaydığınız enerji kalitesi değişir. Ve her bir olumlu enerji bir olumlu enerji olarak geri döner.

Beni asıl heyecanlandıran kısım ise enerji yaymak için çaba harcamamıza gerek olmamasıdır. Mesela sabah uyandınız hava kasvetli yağmurlu ve soğuk siz havayı görünce bu havada işe gitmek istemediğinizi ve yatıp uyumak istediğinizi belirttiniz diyelim. Ağzınızdan çıkan çıkmayan her türlü düşünce enerjiye dönüşür. Sizin bu olumsuz tavrınız gün içinde bir sürü sorun yaşamanıza neden olur. Ve siz de doğal olarak bu sorunlarla mücadele ederken yine olumsuz enerji yaymaya devam edersiniz ve olumsuzluklar peşinizi bırakmaz. Artık delirmek üzeresinizdir ve gün bitsin istersiniz. Ancak o kadar negatif enerji yollamışsınızdır ki uyku kaliteniz bile düşer ve uyurken bile negatif enerji yollayıp geri almanıza neden olur. Bir kısır döngü gibi…

Oysa hava nasıl olursa olsun uyanır uyanmaz gülümseyerek güne başlar ve bu sabah da sağlıklıyım ve işe gidiyorum mutluyum huzurluyum temalı düşünce biçiminde olursanız evren de aynı şekilde cevap verir.

O olumlu enerjiniz her zaman sizi sinir eden yöneticinizin size iyi davranmasına işlerinizin kolayca bitmesine insanlar tarafından daha fazla sevilmenize ve günün harika bitmesine neden olur.

Uyku kaliteniz bile düzelir. Çünkü uyurken hala enerji alıp verirsiniz. Ve bunlar pozitiftir.

İşte size harika bir kısır döngü.

Her zaman tabi ki bu pozitiflikle yaşamak mümkün olmamakta. Çünkü bazen biz farkında olmadan da düşünmeye devam ederiz. Bu noktada size tek önerim ne düşündüğünüzü farkettiğiniz anda kendinizi durdurmanız artık böyle düşünmeye ihtiyacım yok deyip yerine daha pozitif şeyler düşünmenizdir.

Bir sonraki yazımızda kuantum düşünce tekniği ile hayatımızda neleri değiştirebileceğimizi anlatmaya çalışıyor olacağız.

 

Bir önceki yazımız olan Yaşam Koçu Nedir, Gerekli midir? başlıklı makalemizde hedef, istek ve kişisel gelişim hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>