Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Moda Üzerine

moda-nedir-1024x771Moda sizce ne demek?

Gayet basit bir soru gibi görünse de aslında kime neye göre bir tanım yapılıyor?

Düşünüldüğü zaman çevremizde o kadar çok çeşitte insan var ki hepsinin analizini yapmak inanılmaz zor.Ama kısaca düşünürsek ki bu herkesin kendi yaşam tarzına, çevresine göre de illa ki değişiklik gösterecektir.

Birkaç tarzı düşüncelerimde gezindirebiliyorum. Birinci tanımda “ben kendime yakışanı giyerim bana göre moda budur” diyenler.İkinci tanımda ise aklından; “ şimdi ben ünlü bir tanım bilmiyorum saçmalamadan rezil olmadan ne desem de kendimi kurtarsam” diyenler  ve konuşmaya başladığında saçmalayanlar var.

Bilmiyorsak bilmiyoruzdur. Açık ve nettir. Ne uzar ne de kısalır.Belki çok klişe kalır ama “bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp” demişler ya, ne kadar da doğru. Ama şu zamanda öğrenmek için pek çaba gösteren de yok gibi.

Kültürümüzde bulunan ve benim uyuz ötesi olduğum durumlardan biridir bu ikinci tanım.

Aslında “millet” denen kavrama rezil olmamaktır onun açıklaması. Yada sen daha küçükken, gençken annelerin “komşulara mahalleye rezil oluruz” travmalarıdır.

Şimdi okuyan sen dersen “ee peki sen hangi tanıma kendini koyuyorsun” diye ben sana birinciyi söylerim. O kadar da geniş düşünmem. Pek bilgim de yok aslında. Dolaptan alır, üstüme geçirir oldu olmadı bakar çıkarım. Sezon modasını takip etme alışkanlığı da ( Allah’tan ki televizyonda moda programları başladı) yeni moda yarışmalarından aşılandı bana. Yoksa siyah tişört siyah pantolon çık tamamdır.“ Kadıköy sokakları benimdir”. Stili hep benim.

Bir de şu var aslında; O sana olmayacak belli yani karşında gördüğün tişört yada o bayıldığın etek yada o ölüp bittiğin kot pantolon sende öyle güzel durmayacak bunu bile bile onu almak ne kadar mantıklı? Tamam hepimiz istiyoruz, ama üstümde güzel durmadıktan almanın hiçbir faydası yok ve bunu giyip kendini mükemmel hissetmek nasıl bir özgüvendir. Valla ben hiç tadamadım o güveni. Kendimi eksik hissediyorum şuan.

Birde şu var gözlemlediğim, yarışmacı gelir koltuğa oturur “aaa senin bir tarzın yok , yani ben sende tarz göremedim” yada “ bu tarz benim hiç hoşuma gitmedi” tarz nedir ?

Herkesin ayrı bir tarzı var ise seninle benim tarzım bir olamayacağına göre otomatik olarak benim geldiğim şeklin senin hoşuna gitmemesi gayet doğal değil midir? Bence insanların düşünme yetisini kullanarak konuşmaları, yorum yapmaları, tartışmaları gerekmekte.

Aslında hayat hep soru, soru, soru… daha milyonlarca soru sorabilirim.

Ama asıl konu doğru cevaplara nasıl ulaşacağımdır.

Ayrıca doğru cevap diye bir şey var mıdır?

Bu da tartışılır…

Bir önceki yazımız olan 2013 Modası Renk Paleti Kombinler başlıklı makalemizde 2013 renk modası, accesserize ve gucci hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>