Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

NEVRESİM NASIL SEÇİLİR?

nevresim_takimları_2Nevresim seçerken genellikle tanınmış markaların nevresim takımlarını tercih ederiz. Bu yöntem kaliteli bir nevresim takımı seçebilmek için doğru bir yöntemdir ancak yeterli değildir.

Kullanacağımız nevresim takımları kesinlikle şık olmalıdır fakat öncesinde sağlıklı da olmalıdır. Bu nedenle nevresim takımlarının kalbine yani nevresimlik kumaşın hammaddesi olan pamuk elyafına biraz yakından bakalım.

Pamuk elyafı ya da bildiğimiz şekilde pamuklu iplikten üretilmiş her türlü materyal insan teniyle çok uyumludur ve doğal olması nedeniyle cildde herhangi bir rahatsızlık oluşturmaz. Ayrıca pamuklu kumaşlar su emici özelliğe sahiptirler. İnsanlar ne zaman uyumuş olurlarsa olsunlar az ve ya çok terlerler. Bu ter eğer emilmez ve cildimizde kalırsa bir çok enfeksiyona neden olabilir. Pamuklu kumaşlardan üretilmiş nevresimlerin su emici özellikleri sayesinde bu hastalıklardan bizi dolaylı olarak korumaları mümkündür. Pamuk ipliklerinin bir diğer vazgeçilmez özellikleri ise dayanıklı olmalarıdır. Kolay kolay yıpranıp kopmazlar ve uzun süre kullanım imkanı sağlarlar.

Nevresim takımlarında pamuk elyafı içeriğinin yüksek olması dışında anti-bakteriyel özellik taşımasıda aranmaktadır. Bu noktada bambu elyafı doğal anti-bakteriyel yapısı ile bu eksikliği büyük ölçüde kapatmıştır. Ayrıca emicilik ve dayanıklılık açısından da değerlendirildiğinde bambu elyafı pamuk elyafından bir üst kalite olduğu tüm dünyada kabul edilmiştir.

Nevresim takımı üretiminde rejenere elyaf türleride (visyon, royal vb.) kullanılmaktadır. Çok yumuşak dokuları nedeniyle tercih edilseler de pamuk ve bambu nevresimler kadar dayanıklı değillerdir. Dolayısıyla uzun süreli kullanım imkanı vermezler.

Nevresim takımı kumaşı dokumalarında kullanılan bir diğer elyaf türü ise petrol türevi elyaflardır (polyester, naylon vb.). Bu çeşit bir elyaf insan teniyle uyumludur. Ancak ipek, saten gibi polyester elyaflar kullanıcı tarafından rahatsız olması nedeniyle tercih edilmemektedir.

Uyku kalitemizi etkileyen kumaşın hammaddesi hakkında bilgi sahibi olduktan sonra dekoratörlere kulak vermeye kalıyor iş. Kişiliğimizle uyumlu uyku odası tasarımları hakkında bir kaç ufak bilgi daha verelim. Yataklarımız yatak odalarımızın odak noktalarıdır ve nevresim takımlarımız ise yatak odası odaklarımıza bir kişilik kazandırır. Eğer sakinleştirici ve zarif bir yatak odası odağınız olsun isterseniz soğuk ve yumuşak renkleri tercih edebilirsiniz. Samimi ve sıcak bir yatak odası odağı arzu ederseniz de canlı ve sıcak renkleri tercih etmelisiniz. Her zaman zıt renkleri kullanmaktan ve çok koyu çok güçlü renk tercihleri yapmaktan uzak durmalısınız.

Ve en şık konu çiçekler. Sizin için en romantik çiçek hangisi ise o çiçeğin desenlerinin hakim olduğu bir nevresim seçebilirsiniz. Eğer çiçeğe karar veremediyseniz iç mimarlar tarafından önerilen nevresim takımı deseni gül temalı olmalıdır. Bu sayede hem yatak odanız romantik bir görünüme kavuşabilir hem de her zaman gül deseninin moda olması nedeniyle biraz sıcak biraz zarif ve biraz da modern bir hava yakalamış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan NEVRESİM SEÇERKEN YAPILAN YANLIŞLAR başlıklı makalemizde kişiliğe göre nevresim takımları, nevresim takımı renkleri ve yanlış nevresim seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>