Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

NEVRESİM TAKIMI

nevresim_takımlarıEski zamanlarda büyük ve ağır yorganlar kullanan bizler hem evlerin küçülmesiyle hem de daha sıcak ve samimi ortam ihtiyacından daha küçük ve konforlu uyku ortamları hazırlamayı başardık. Bu değişim sayesinde pamuk ve yün yorganlar yerlerini anti-bakteriyel elyaf yorganlara bıraktı.

Ancak asıl devrim niteliğindeki değişiklik nevresim takımlarında oldu. Eskiden kullanılan beyaz patiskadan nevresimler hem %100 pamuklu olduğundan sağlıklı ve dayanıklıydı hem de temizliği ve ütüsüyle titiz ev hanımlarını yoruyordu. Ayrıca sert dokusu çoğu ciltte rahatsızlık oluşturuyordu. Aslında bu nedenlerden dolayı çok da kolay adapte oldu insanlar yeni nesil nevresimlere. Yeni nesil nevresimler hem sağlık ve dayanıklılık açısından eski nevresimleri aratmıyordu hem de temizlik, ütü ve cilde dost yapısı sayesinde müthiş bir pratiklik getiriyordu hayatlarımıza.

Bu kolaylıkların yanı sıra yeni nesil nevresim takımları büyük bir sorunu da beraberinde getirdi. Desen ve renk çeşitliliği.

Çiçek bahçelerine uyanmak, renkli nevresimlere sarılarak uykuya dalmak ve yumuşak dokunuşlarla uyuyabilmek imkanı sağlasa da yeni nesil nevresim takımları yatak odalarını olduğundan farklı göstermeye başladı. Genç ve güzel bir kızın rüküş kıyafetlerle kendini kötü ve çirkin göstermesi gibi hatalı seçilen nevresimler de yatak odalarımızı felakete sürükledi. Olduğundan küçük, dağınık, kaotik ve ne yazıkki kirli bile algılanmasını sağladı.

Bir sonraki makalede nevresim takımı seçerken nerelerde hata yaptığımızı ve bu hatalardan nasıl dönebileceğimizi iç mimarlarımızın önerileri ile netliğe kavuşturmaya çalışacağız.

Bir önceki yazımız olan YATAK ODALARIMIZ başlıklı makalemizde eski zamanlarda yatak odası, feng shui ve yatak odası ve islamiyet ve yatak odası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>