Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

NEVRESİM SEÇERKEN YAPILAN YANLIŞLAR

NEVRESİM SEÇERKEN YAPILAN YANLIŞLAR

Evimizde her bir odanın bir odak noktası vardır. Salonumuzda televizyon ünitesi, mutfağımızda mutfak masası gibi. Yatak odamızın da odak noktası yatağımızdır. İster gün içinde sadece uyumak için yatak odanıza girin isterseniz her on dakikada bir yatak odanıza girin her seferinde yatak odanıza adımınızı attığınız anda ilk göze çarpan obje yatağınız olacaktır. Bu nedenle yatağımızda kullandığımız yatak örtülerimiz ya da nevresim takımlarımız yatak odamızın rahat, huzurlu ve zarif algılanmasını sağlayacağı gibi tam tersine bunaltıcı algılanmasını da sağlayabilir.

Dekoratörler kıyafet seçerken gösterdiğimiz hassasiyeti nevresim takımı seçerkende göstermemizi öneriyorlar. Bir eteğin rengine uygun gömlek seçmek için bazen saatlerini bile harcayabilir kadınlar. Evimizin enerjisi en yüksek odası için de durum buna benzer olmalıdır. Sabit mobilyalarda değişiklik yapmak zor ve masraflı olduğu için bu odamızda değişikliği yorgan ve yastıkları diğer objelerle uyumlu hale getirerek yanilenmiş bir hava yaratabiliriz.

İç mimarlar yatak odasının odayı kullanacak kişilerin ruh halini tam anlamıyla yansıtması gerektiğini söylemektedirler. Sakin mizaçlı bir kişi canlı ve sıcak renklerin hakim olduğu bir nevresim takımı ile uykuya dalıyorsa huzursuz uyuması kaçınılmaz olacaktır.

Nevresim takımı seçerken yapılan en büyük yanlış yatak odasının dekorasyonu ve nevresimi kullanacak kişinin hayata karşı duruşu bir bütün olarak değerlendirilmeden sadece nevresim takımının rengine desenine aldanıp satın alınmasıdır. Bu durum nevresimi kullanan kişide başta huzursuz bir uyku olmak üzere yatak odasının olduğundan farklı algılanmasına da neden olabilir.

Bir sonraki makalemizde iç mimarlarımızın önerileri ile doğru nevresim nasıl seçilir sorusuna cevap arayacağız .

Bir önceki yazımız olan NEVRESİM TAKIMI başlıklı makalemizde desenli nevresimler, nevresim nasıl seçilir ve nevresim takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>