Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Oruç ve Detox

fft99_mf3420987Oruç tutalım ya da tutmayalım içinde bulunduğumuz Ramazan ayı hepimizde hoş bir huzur bırakmakta… Hem ülkede suç oranı diğer aylara göre düşmekte hem de birbirimize karşı olan hassasiyetimiz artmakta… Böyle hassas bir dönemdeyken Ramazanın ve doğal olarak Oruç Tutmanın bizlerde yarattığı olumlu ve olumsuz etkileri sizlerle paylaşmak istedik…

Olumsuz etkiler malum. Susuzluk, kan şekerinde ciddi dalgalanma ve uykusuzluk…

Peki olumlu yanları…

Gün içerisinde bir şey yemiyor olmamız aslında bizlerde bir nevi detox etkisi yaratmakta. Tabiki Ramazan ayının ilk bir kaç gününde bu etkiden söz etmek imkansız ama daha sonraki günlerinde bu etki ciddi şekilde gözler önüne sunulmakta. İftarla beraber vucudumuza aldığımız gıdaları vucut sonraki saatleri düşünerek israf etmeden sindirmektedir. Bu da zararlı bir şeyler yiyor olsak bile vucudun bunlardan maksimum kazanç sağlama çalışmalarıdır.

Ayrıca aşırı miktarda içecek tüketmek de bir nevi vucudu yıkama yoluyla temizleme sağlamaktadır.

Zaten yılın 11 ayı fazlaca yorulan mide bu bir aylık dinlenme sürecinde kendine gelmekte ve güçlenmektedir.

Yani hem ruhumuzu temizlerken hem de bedenimize de güzel bir bakım yapmış olmaktayız…

Hayırlı Ramazanlar…

Bir önceki yazımız olan Diş Bakımı başlıklı makalemizde diş bakımı ve sağlıklı dişler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>