Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Pilates Boy Uzatır mı?

boy_uzatmaYaz aylarıyla beraber kilo verme çabaları artınca doğal olarak televizyondan bizlere empoze edilmiş pilates geliyor hepimizin aklına.

Ebru Şallı pilates yapıp doğumun izlerini sildiyse bizlerde yemeklerin izlerini silebiliriz diye düşünerek başlıyoruz bu egzersizlere. Aslında vücut sıcaksa hareketler yavaş yapıldığı için bir sakatlanma riski barındırmayan bu rahatlatıcı egzersizin bir özelliği daha tartışılmakta son dönemde.

Pilates ile boy uzar mı?

Marmara üniversitesi Spor Akademisinden mezun olmuş şu anda da pilates ve esneme alanında master yapan çok kıymetli Semra Hocamıza sorduk. Sağolsun üşenmeden anlattı bu egzersizin vucuda etkisini.

Pilates bir kardiyo egzersiz programı gibi direkt kilo vermenizi sağlamaz dedi öncelikle. Ancak direkt kas gurupları çalıştığı için ve kasların da enerji ihtiyaçları nedeniyle bir kilo kaynı söz konusu olurmuş. Tabi en etkili sonucu almak için pilates egzersizinden sonra ya da önce yarım saat kardio çalışmanın kilo verme üzerine etkisi daha çokmuş.

Günlük hayatımızı çok esnek geçirmediğimiz için sürekli oturur vaziyette çalıştığımız için normalde uzun olması gereken kimi kaslarımız daha yuvarlağımsı bir şekil almış. Semra Hoca bu kasların pilates egzersizlerindeki esnemeler ile uzayacağını ve olması gereken konuma geleceğini belirtiyor. Bu belli oranda boy uzaması sağlamıyor ancak daha ince görünmenizi sağladığı için daha uzun algılanmanızı sağlar diyor.

Ayrıca karın kaslarını çalıştırmak için yaptığımız bir çok hareket aynı zaman da omurgamızın da esnemesini ve disklerin arasının açılmasını yani vücuttaki yığılmayı ortadan kaldırıyormuş. Disklerin arası açıldığında her zamankinden daha fazla dik durmaya başlıyoruz ve daha uzun görünüyoruz.

Medyada 3 hafta pilates yapın boyunuz 2 cm uzasın şeklinde haberler aslında tamamen asparagas. İşin özü pilates boy uzatmıyor ancak ince ve uzun algılanmamızı sağlıyor.

Ancak masa başında çalışanların bel ve sırtlarında oluşabilecek sorunların hızlı bir şeklide önüne geçtiği için ve vücudu şekillendirmede çok etkisi olduğu için pilates yapmaktan vazgeçmeyeceğiz gibi görünüyor…

Bir önceki yazımız olan Oriflame'dan Bal ve Süt Dokunuşu‏ başlıklı makalemizde cilt bakımı, gece kremi ve kadıni göz kremi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>