Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Pilatesle Zayıflamak Mümkün mü?

pilates-boy-uzatmaJoseph Hubert Pilates bu hareketler serisini savaş döneminde askerlerin dayanıklılığını artırmak amacıyla geliştirmiştir. Zihin ve beden hareketlerinin uyumlu ve dengeli olduğu bu egzersiz türü ile zayıflamanın mümkün olup olmadığını konusunda uzaman pilates uzmanlarına sorduk.

Marmara Üniversitesi Spor Akademisi mezunu olan ve kendini pilatese adamış olan eğitmenizimiz pilatesle ilgili bilmemiz gereken konulara değindi.

Öncelikle pilates yaparken nefes alıp verme düzenine mutlak suretle uymak gerekiyormuş. Aldığımız ve verdiğimiz nefes kaslarımıza daha düzenli oksijen gitmesini sağlarken daha etkin çalışmalarını da sağlarmış.

Bir diğer öneri ise hareketleri mümkün olduğunca doğru ve yavaş yapılmasıdır. Hareketlerin doğru yapılması kaslarda oluşabilecek bir zedelenmeyi önlerken yavaş yapılması kasların uzamasına ve esnemesine yardımcı olmaktaymış.

Pilates eğitmenimiz kişilerin kilo verme amacıyla pilates yaptıklarını belirtirken tek başına bir kilo verme yöntemi olmadığını açıklıyor. Vücudu şekillendirmek ve sıkılaşmak için  etkili olan pilates ancak cardio egzersizlerle birleşmesi halinde kilo vermede etkili olabileceğini belirtiyor.

Uzmanımızın bu konuda önerisi şu şekilde.” Spor salonuna gitmek zorunda değilsiniz ancak her gün en az 30 dk yürümek, biraz yediklere dikkat etmek ve pilates egzersizleri yapmak hem kilo vermenize hemde hayallerinizdeki vucuda kavuşmanıza yardımcı olabilir. Tabi ki bir uzman desteğinde daha sağlıklı ve hızlı sonuç alırsınız ancak imkanınız yeterli değilse de vucudu önce ısıtıp sonra egzersiz yapabilirsiniz.”

Bu öneriler ışığında yaz mevsiminin yaklaştığı şu günlerde kilo vermek ve şekillenmek kolay olsa gerek…

Bir önceki yazımız olan Balerin Topuzu Nasıl Yapılır? -Video- başlıklı makalemizde balerin topuz, kadın ve prenses topuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>