Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Renkli Masakaradan Kormamak

kutuÇoğu kadın renkli maskara kullanmaz. Genelde hepimizin olan siyah maskaralar vazgeçilmezdir. Ancak bahar ve devamında yaz aylarını göreceğimiz şu sıcak ve renkli günlerde makyajımızı biraz renklendirmek hepimize iyi gelecektir.

Bu yazımızda size renkli maskarayı nasıl kullanırsak korkunç sonuçlarla karşılaşmayacağımızın bilgisini vermeye çalışıyor olacağım.

Hangi rengin size yakışacağını tespit ederek işe başlamalısınız.

Piyasada çok farklı maskara renkleri bulunmakta.

Ancak eğer daha önce hiç renkli maskara deneyiminiz yoksa mavi renk hem risksiz hemde harika görünmenizi sağlayacaktır.

Kısa bir hatırlatma daha eğer yeşil maskara almayı düşünüyorsanız kirpiklerinizi kısa göstereceğini de unutmayın.

Palyaço görümünde olmayı hiç birimiz istemeyiz bu nedenle renkli bir maskara kullanacaksak sade bir makyaj yapmanızı öneririm.

Eğer renkli maskaranın çok dikkat çekici olduğunu düşünüyorsanız rimeli sadece üst kirpiklerinize uygulamanız yeterli olacaktır. Hem maskaranın rengini de hafifletmiş olursunuz bu durumda. Bir başka öneri ise önce siyah maskara sürüp üzerine renkli maskara uygulamanızdır. Bu yöntem de renklerin biraz daha yatışmasını sağlayacaktır.

Benim hiç denemediğim ancak arkadaşlarımın önerdiği bir diğer yöntem ise üst kirpiklere siyah alt kirpiklere  renkli maskara uygulamasıdır.

Bu önerileri kulak arkası etmediğiniz zaman renkli maskara kullanmaktan korkmamanız gerekir. Özgürce renklere dalma zamanı…

 

Bir önceki yazımız olan Hasas Gözler İçin Makyaj Önerileri başlıklı makalemizde arpacık, göz makyajı ve hassas gözler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>