Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Rimel Kullanımındaki Doğrular ve Yanlışlar

Woman EyeGünümüzde çoğu kadının çantalar dolusu makyaj eşyası var. Allıklar, pudralar, farlar, rujlar…. Hem dünyanın parasını öderiz hem de kimisini hiç kullanmayız bile. Oysa bunun yerine gerçekten kaliteli bir rimel kendimizi olduğundan daha çekici göstermeye yetebilir.

Çok çeşitli rimel türleri çıktı son dönemde. Büyük markalar yarış yapar gibi harika rimeller üretti. Gözlerin güzelliğini ön plana çıkaran bütün makyajın tamamlayıcısı bu rimeller hatalı kullanıldığında ciddi bir felakete sürüklüyor kadınları. Aslında kolay görünse de rimel sürmenin bazı incelikleri var. İster pazardan aldığınız kalitesiz bir rimel ( ki asla önermiyoruz kirpiklerinizi uzun vade de mahfedebilirler ) isterseniz de özel olarak seçilmiş dünyanın parası olan rimel nasıl daha harika görünmemizi sağlar bunu açıklıyor olarağız.

Rimel diğer adıyla maskaralar makyajın şartı. Mucizevi bir icat. Profesyonel makyaj eğitmenleri başka malzemeleriniz yanınızda olmasa da rimel her zaman çantanızda olmalı ve dozunda kullanılmalı diye uyarıyorlar bizleri.

Kirpiklerin topaklanması, sürlen rimelin akması ve kirpiklerin sert ve biçimsiz olması hatta aşırı rimel sürüldüğünde kirpiklerin kırılması ve uzun vade de küsmesi  gibi bir çok olumsuzluk yaratabilir hatalı kullanılan rimeller. Fazla sürülen rimelden ağırlaşmış kirpikler hiç bir zaman uzun ve dolgun görünemez.

Her kadın kirpiklerinin daha uzun ve kıvrık olmasını arzu eder. Bu nedenle de kirpik kıvırma aparatları gibi tehlikeli aletleri kullanmaya başlar. Kirpiklere zarar vermemesi açısından b,ir yanı süngerli olan bu aparatlar maskaradan önce kullanılmalıdır. Hiç bir zaman suni bir görünüm istemeyiz ve bu nedenle de bu aparatı doğru bir açıyla rimel sürmeden önce bir kaç saniye uygulamak yeterli olacaktır. Kirpiğinizin kırılmamasına ve doğru açı yakaladığınıza emin olduktan sonra bu aparatı kullanılmaznızda hiç bir sakınca yoktur.

Maskaralar ya WATERPROOF yani suya dayanıklı ya da WATER-SOLUBLE yani suda eriyen türlere sahiptir.

Genellikle suya dayanıklı maskara türlerini tercih ederiz. Çünkü kolay kolay akma yapmzlar. İyi bir maskara pahalı olmalı diye bir kural yoktur. Topaklanma, dağılma ve birikme özelliklerini gösteren pahalı bir maskara doğru seçim değildir. Her koşulda size kullanım kolaylığı sağlayan ve topaklanma gibi şikayetlerinizi yok eden maskaralar sizin için en ideal maskaralardır.

Yaptığınız makyajın dağılmayacağına ve rimelinizin akmayacağına yönelik bir garanti kesinlikle yoktur. Suya dayanıklı maskaralar dahi cildinizin yağı ya da kullandığınız nemlendirici nedeniyl akabilir. Makyaj uzmanları suya dayanıklı maskaraların günlük kullanım için uygun olmadıklarını belirtseler de burda tercih tamamen sizindir.

Rimel sürerken daima diplerden başlanmalı ve uçlara doğru gidilmelidir. Kirpik fırçanız varsa onunla yoksa da rimelinizin ucu ile kirpiklerinizi tek tek ayırmalı ve fazlalıkları temizlemelisiniz. İlk kat kuruduktan sonra ikinci bir kar uygulamanız dolgun kirpiklere sahip olmanızı sağlar. 

Eğer gösteri dünyasında değilseniz siyah ve kahve maskaradan vazgeçmeyin. Ciddi anlamda gözlerinizi palyaço görünümüne sokabilir.

Dikkatli kullanılması durumunda hem muhteşem bir görüntü oluşturan hemde etkileyici bkışlara sahip olduğunu bilen kadınların özgüvenlerinin artmasından dolayı maskara kesinlikle vazgeçilmezimiz. 

Bir önceki yazımız olan Aqua-Rhythm Yoğun Nemlendirici Gençlik Güzelliğini Koruyucu Gece Kremi başlıklı makalemizde nemlendirici, Oriflime gece kremi ve Oriflime krem hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>