Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Saatlerin Mekanizma Çeşitliliği

watch-mechanismÇoğumuzun sahip olduğu o şık saatler mekanizmasal açıdan bizlere gerçekten uyumlu mu?

Saatler mekanizma yapısı olarak ana hatlarıyla ikiye ayrılır. Quartz ve mekanik olarak çalışan mekanizma farklılıklarını ayrıntılı inceleyelim.

Quartz Saatteler

Dayanıklılık açısından en çok tercih edilen saat modelleri arasındadır. Mekanik yapısında bulunan Quartz parçası saniyede 32.000 kez titreşir. Asla kurmanıza gerek yoktur. Sadece belli aralıklarla pili değiştirmeniz yeterlidir. Ve genellikle bu saatlerin pil önrü en az 9 ay olmaktadır. Quartz saatler kendi içinde de çeşitlilik gösterir.

  • Analog Quartz Saatler : Saat üzerindeki numralar roma rakamlarıyla ya da çeşitli sembollerle belirtilir.
  • Dijital Quartz Saatler : Bilgisayarların mikro hali diyebileceğimiz bu türlerde sadece saat bilgisi değil aynı zamanda GPS, yükseklik, hız ve telefon rehberi gibi farklı bilgileride gösterebilir. Genellikle bu farklı bilgi gösterme özelliği sayesinde sporcuların özelliklede dağcıların vazgeçilmez saatleridir.
  • Anadiji Quartz Saatler : Bu tür saatler ismindende anlaşılabileceği gibi hem analog hem de dijital quartz saatlerin özellilerini bir arada taşır.

Mekanik Saatler

Mekanik saatler el yapımı aatler oldukları için daha değerli ve özel aksesuarladır. Ve thmin edileceği gibi fiytları da quartz saatlere göre daha yüksektir. İçerisindeki yayı saniyede 28.000 kez titreşir. Quartz saatlere göre daha az titreştiği için bazen saniyeleri kaçırabilme duruu söz konusu olmaktadır. Mekanik saatlerde kendi içinde ikiy ayrılır.

  • Otomatik Manuel Saatler : Bu saatlerde hareketi ve kurulmayı sağlayan özel bir çark vardır. Eğer gün için de 12 saat kolonuzda kalırsa sizin hareketleriniz saatini bir nevi kurar ve ek olarak kurmaya gerek kalmaz. Ancak çok sık saat takmıyorsanız her taktığınızda kurmanı gerekecektir. Bu saatlerin en şık yanı saatin arkasının saydam oluşudur. Saat içerisindeki mekanizmayı her zaman görebilirsiniz.
  • Manuel Mekanik Saatler : Kurmalu saatlerdir ve her gün düzgün çalışabilmesi için kurulması gerekmektedir.

Saatlerin mekanizma yapsını öğrendikten sonra size en uygun mekanizma şeklini belirleyip daha rahat kullanabileceğiniz modelleri satın alabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Günlük Makyajda Allık, Göz Kalemi ve Ruj Kullanımı başlıklı makalemizde allık kullanımı, göz kalemi kullanımı ve göz makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>