Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Saçlar Nasıl Daha Hızlı Uzar?

Creative hairstyle with smooth long female hairHepimiz biliriz ki bir kadını olduğundan daha güzel ya da olduğundan daha paspal algılanmanızı sağlayan saçlarınızdır. Bir reklem filminde “Saçlarınız güzelse siz de güzelsiniz.” diyordu. Kesinlikle doğuluğu %100 kanıtlanmış bir durumdur.

Aslında saçların daha hızlı uzaması demek daha sağlıklı olması anlamına gelir. Sağlıksız saçlar matlaşır, zor şekil alır, uçları çok kolay kırılır ve en önemlisi uzaması çok çok yavaşlar. Eğer saçlarınızda bu belirtiler varsa size bir kaç basit önerim olacak.

En kolayı 2-3 ayda bir saç uçlarınızdan aldırmaktır. Kırıklar gideceğinden saç daha sağlıklı görünür ve daha çabuk uzar.

Güzel saçlara ulaşmanız basit bir kürle saçlarınızın sağlığına tekrar kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Ancak kesinlikle unutulmamalıdır ki saçlar çok çabuk yıpranır eski sağlığına kavuşması ise zaman alır. Sabırlı olmalı ve uygulamayı devam ettirmelisiniz.

Son dönemde argan yağı da saç bakımında önerilmetedir. İki farklı uygula şekli vardır. Bir çeşiti her tip saç için uygundur. Nemli saçlara yağı uygulamak ve yarım saat o şekilde bekleyip sonrasında arındırmak. Tabi saçlarınız için kullandığınız saç kreminden ve şampuandan vazgeçmemek şartıyla. Argan yağı ile olan ikinci uygulama ise çok daha basittir. Saçlarınıı yıkadınız arındırdınız kuruladınız ve taradınız. Sonra elinize bir iki damla argan yağı damlatarak saçlarınıza hafifçe sürmeniz yeterlidir. Durulamaya gerek yoktur. Ancak bu yöntemi ince telli ve yağlı tip saçlarda uygulamamak gerekir.

Sizlerle paylaşacağımız en son yöntem ise çam terebentinle bitkisel şampuanın karıştırılmasından oluşuyor. 200 ml’lik şampuana 2-3 yemek kaşığı çam terebentin eklenir. Ve her saç yıkamada bu şapuan kullanılır. Çam terebentinli şampuan saça sürülüp köpürtüldükten sonra yaklaşık 5 dk beklenir ve iyice durulanır.

Bu son yöntem diğer yöntemlre göre daha kolay uygulanır ancak en hızlı sonuç argan yağı ile yapılan kürdür. HAftada bir kez argan yağı sürüp yarım saat beklemek en idealidir.

Saçlardaki sağlık sorunu yediğimiz içtiğimiz gıdalarla da doğrudan etkilidir. Sağlıklı ve dengeli beslenm bu kürlere bile gerek duymanızı engeller.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>