Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Türk Kahvesi İç Uzun Yaşa

1814_198Gün içerisinde hepimiz çaydan kahveden bile olsa belli oranda kafein alırız.

Vucudumuza aldığımız kafeinin kalitesi kan damarlarımıza ve kam hücrelerime direkt bir etki yaratıyormuş.

Atina Üviversitesi Tıp Fakültesinde yapılan araştırmada toz haline getirilmiş kahvenin su da kaynatılarak pişirilmesi sonucu elde edilen içeceği tüketen kişilerde uzun yaşamaya eğilim gösterdikleri ispatlanmış bir gerçek. Her ne kadar bu şekilde pişirmeye Atina Üniversitesi Yunan Kahvesi deseler de bu şekilde pişirmenin tipik Türk Kahvesi pişirme yöntemi olduğu hepimizin malumu.

Her gün bir ya da iki fincan Türk kahvesi tüketmeniz halinde hem vücudunuza aldığınız kafein miktarı daha az ve kaliteli kafeinden oluşacak hem de kan damarlarınız ve kan hücreleriniz daha olumlu etkilenecek ve dolayısıyla kalp rahatsızlığı yaşama olasılığınız daha da düşecek.

Ayrıca kahvenin bu şekilde pişirilmesi ve içilmesi kahvenin antioksidan yapısına zarar vermediği için vucudumuza da yararlı antioksidanları da almış oluyoruz.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ise bu konuda şöyle bir açıklama yaptı. “Türk Kahvesi içmek Yunan Bilim İnsanlarının açıkladığı gibi çok faydalı ve ömrü uzatıyor ancak bizler Türk Kahvesini bir keyif unsuru olarak gördüğümüz için her kahve içtiğimiz anları da keyifli an olarak nitelendiririz. Yani sadece vucudumuza aldığımız kaliteli kafein ve antioksidanlarda değil aynı zamanda yaşamdan keyif alma oranımızda artacağı için daha uzun ve daha kaliteli bir yaşam süreriz.”

Madem ki içtiğimiz kahvenin bize bu kadar faydası var hadi hep beraber nefis bir kahve keyfi yaşayalım…

Bir önceki yazımız olan Boşluğa Düşmek başlıklı makalemizde boşluk, bunalım ve depresyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>