Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

Vücudu Şekillendirmek İçin Çikolata

cikolataHer bayan çikolatadan korkar. Ama vazgeçemez. En büyük keyifleri bize çikolata yaşatırken aynı zamanda da kilo almamıza neden olur diye sınırlı olarak bu zevki tadarız.

Şimdi kendinizi bir çikolata ile kaplanmış olarak düşünün. Hansel ve Gratel masalı gibi değil mi? Şahsen benim böyle bir durumda çıldırasım bile gelebilir.

Ancak bu çıltırtıcı zevk ile vücudu yeniden şekillendirme yapılabileceği ne yazık ki çok tercih edilmeyen bir yöntemdi. Ta ki son döneme kadar. En son trend olarak çikolata kaplı vücut ile şekillenme fiyatı çok yüksek olsa da ciddi sonuçları olduğu için son bir kaç aydır tercih edilmekte.

Özel kaplıcalarda ya da güzellik salonlarında uzman gözetiminde yapılan bu uygulama önce peeling ile başlıyor. Tabi ki yine kakao çekirdekleri kullanılarak yapılan bu peelingde kakao çekirdeklerine şeftali, şeker kamışı, kahverengi şeker ve badem yağı eşlik eder. Uygulanan kakaolu peeling sonrası vücut kakaoya alışmış olur ve ölü hücrelerden arınılmış olur.

Peelingden sonra en zevkli kısım gelmekte. Mineral ve yağlarla zenginleştirilmiş çikolata ile vücut kaplanır. Kakao içerisine bir miktarda kahve eklenir. Vücudun pürüzsüz görünmesi ve selülitlerin yakılması için bu karışım idealdir.

Sonra vücut elastik bantlarla sarılır. Ne çok sıkı ne de çok gevşek kavrayan bir sarma işlemi sonrasında kişinin problemlerine göre 20 ile 60 dk arasında beklenilir. Sorunlu bölge dikkate alınarak bu sürede uzanılarak beklenilebilindiği gibi yürüme de önerilir.

Bekleme süresinin sonunda cilt çikolatayı emmiştir. Çikolata vücuttan temizlendiği anda incelmiş olduğunuzu fark edersiniz. İşlem sonunda ise cildinizi bir bebek cildi gibi hissedersiniz.

Bu uygulamadan sadece diyabet hastaları, tansiyon hastaları ve hamileler faydalanamaz. Diğer herkes kendilerini çikolata kozası ile şımartmakta özgürdür.

Bir önceki yazımız olan Güzellik Uykusu Gerekli mi? başlıklı makalemizde cilt sağlığı, güzellik ve güzellik uykusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>