Oriflame Kokuları

Oriflame büyülü kokular ile hafızalardan silinmeyecek etkiler bırakın... Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar Aranıyor

Hem yazma yetenğinizi geliştirip hemde Avon ya da Oriflame ürünlerinden ücretsiz faydalanmak ister misiniz? Detaylı bilgi için tıklayın.

More By Demi Takı Seti

Demi Moore ve Oriflame ortak tasarımı bu zarif takı seti ile günün yıldızı siz olun. More By Demi koleksiyonu ve diğer Oriflame ürünleri için tıklayın.

Aqua-Rhythm Koruyucu Gece Kremi

Oriflame bakım kremleri ile gençliğin izleri yüzünüzden asla kaybolmayacak. Daha fazla Oriflame bakım kremi için tıklayın.

 

YATAK ODALARIMIZ

yatak_odasıÇok eski zamanlardan günümüze dek yatak odaları hep vardı ve hep çok özeldi. Kızlar çeyizlerini hazırlarken yatak odalarına daha fazla özen göstererek yaptılar o el emeği göz nuru tığ işlerini. Gelin olacak kızların ev sermelerinde salonla yarıştı yatak odaları bazen de kazandı bu yarışı.  Anne ve babanın ortak kullanım yeri olan yatak odaları hep evin en önemli en özel ve en hassas bölümü oldu.

Günümüzde kişilerin uyuma, dinlenme ve kimi kişisel aktivitelerinin gerçekleştirildiği bu oda hem İslamiyet sonrası dönemde hem Şamanizm döneminde hem de tekrar moda haline gelen Feng Shui felsefesinde bir evin enerjisi en yüksek ve en önemli odası olarak ilan edilmiştir. Bu ilanda kişilerin uyurken fiziki ve ruhsal anlamda en zayıf oldukları zaman dilimi olmasının belki de bir etkisi olmuştur.

Günümüz mimar ve iç mimarları ise yatak odalarımızın kesinlikle evin en önemli kısmı olduğunu belirtmekteler ve mümkün mertebe doğu yönüne bakmasını önermektedirler. Belli ki atalarımız da yatak odalarımızın doğuya bakmasını önerdiler ki ” Güneş giren eve doktor girmez. ” demişler. Bilimsel açıdan baktığımızda ise evrende bilinen en büyük enerji kaynağı güneştir ve güneşin ilk ışınlarını alan bir yatak odası dolaylı olarak bu ilk ışınlarla uyanan kişilerin daha sağlıklı oldukları yakın geçmişte açıklanmıştır. Bu nedenle yatak odalarımızı mümkünse eğer evimizin doğu kısımlarında olan odalardan seçmemiz daha doğru olacaktır.

Tabi ki güneş ışınları ile uyanmak hem de bu çarpık kentleşme göz önüne alındığında pek de mümkün görünmemektedir. Hatta bırakın yatak odalarının güneş almasını tamamen havalandırmaya bakan odaları bile yatak odası yapmak zorunda kaldığımız bir gerçektir. Havalandırmaya bakan yatak odaları hem odanın havalanması açısından hemde genelde yatak odalarının ardiye gibi kullanılmasından bir çok solunum rahatsızlığına meydan vermektedir. Bu olası sağlık problemlerinden doğru dekorasyonla kurtulabileceğimiz uzmanlar tarafından yakın bir tarihte açıklanmıştır.

İlerleyen makalelerde evimizin enerjisi en yüksek odasını nasıl doğru bir şekilde dekore edeceğimizi anlatmaya çalışacağız. Hem keyifli hem de pratik yöntemlerle yatak odalarınızın ruhunuzu yansıtmasına izin verin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>